.1DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Warsztat Terapii Zajęciowej "NADZIEJA"

Klauzala informacyjna
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych), informuję, iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych, których sprawy są prowadzone w ramach wykonywanych obowiązków ustawowych, jest Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koło w Rypinie; 2. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: Elżbieta Trzcińska, adres e-mail: ido@powiatrypinski.pl 3. Celem przetwarzania danych osobowych jest realizacja zadań wynikających z przepisów Kodeksu Pracy. 4. Odbiorcami danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie przepisów prawa lub zawartych umów powierzenia danych. 5. Dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich. 6. Dane osobowe przechowywane będą przez okres wymagany przepisami prawa. 7. Podanie danych osobowych jest obowiązkiem umożliwiającym realizację warunków umowy zatrudnienia. Niepodanie wymaganych danych będzie skutkować brakiem możliwością nawiązania stosunku zatrudnienia. 8. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, a po ustaniu okresu ich przechowywania prawo do ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie zobowiązujących przepisów. 9. Osobie, której dane są przetwarzane przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych na zasadach określonych w przepisach prawa. 10. Osobie, której dane osobowe są przetwarzane przysługuje prawo do cofnięcia zgody, o ile taka zgoda była wymagana. 11. Przy wykonywaniu ww. ustawowego zadania Administrator nie stosuje zautomatyzowanego podejmowania decyzji oraz profilowania. 12. Osobie, której dane są przetwarzane przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kiermasz Wielkanocny
W dniu 15.03.2018 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie odbył się kiermasz wielkanocny w godzinach od 15.00 do 17.00. Podczas kiermaszu goście mogli zakupić wyroby o tematyce świątecznej wykonane przez naszych uczestników. Podopieczni WTZ są bardzo zaangażowani w przygotowania świąteczne, aktywnie uczestniczą także w próbach do przedstawienia z okazji Śniadania Wielkanocnego, które odbędzie się 20.03.2018 roku. Wśród wyrobów w czasie kiermaszu nie mogło zabraknąć dekoracji wielkanocnych, stroików, jajek wykonywanych techniką decupage, palmy. Można było zakupić także dekoracje wielkanocne wykonane z drewna, dekoracje krawieckie o tematyce świątecznej, poduszki, obrusy, kartki z życzeniami, a także napoje, zapiekanki sałatki i ciasto. Wszystkie zebrane środki finansowe zostaną wykorzystane na integrację uczestników Warsztatu.
Dyskoteka Walentynkowa
Uczestnicy z pomocą pracowników WTZ "Nadzieja" zoorganizowali w dniu 13.02.2018 roku spotkanie walentynkowe, podczas którego zapewnili wszystkim dużo atrakcji i wspaniałą zabawę przy tanecznej muzyce granej przez Pana Józefa Sternika, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za przybycie.
18 Bal Radości
W dniu 12 lutego 2018 roku uczestnicy i pracownicy oraz rodzice uczestników wzięli udział w 18 Balu Radości, który w tym roku odbył sie w Restauracji "Modrzewiowa" w Sali Kryszatałowej w Starorypinie. Organizatorami 18 Balu Radości byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie oraz Państwo Balbina i Jerzy Kończalscy. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, tanecznej atmosferze. Grupa naszych pracowników i uczestników wykonała utwór "Przez Twe Oczy Zielone".
Wyjazd do Torunia
Dnia 18 grudnia 2017 roku uczestnicy i pracownicy wyjechali do Torunia m.in. na projekcję filmu "Listy do M 3".
Wigilia w WTZ
Dnia 14 grudnia 2017 roku w WTZ "Nadzieja" w Rypinie odbyło się Spotkanie Wigilijne. Uczestnicy przedstawili wzruszające przedstawienie, śpiewali wspólnie kolędy. W uroczystości wzięli udział m.in. Zbigniew Zgórzyński- Starosta Rypiński, Paweł Grzybowski - Burmistrz Miasta Rypin, Katarzyna Bilicka - Kierownik PCPR w Rypinie, Emilia Targowska - pracownik PCPR w Rypinie, Bożena Celebucka, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska - Członkini Zarządu Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Danuta Żulewska - przewodnicząca rady rodziców uczestników WTZ oraz Zenon Fede. Kierownik WTZ - Henryk Siemiątkowski, przywitał gości, złożył życzenia świąteczne, a także w związku z przejściem na emeryturę podziękował za wieloletnią współpracę. Podczas spotkania została przedstawiona Pani Bożena Celebucka, która od stycznia 2018 roku bedzie kierownikiem Warszatatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" w Rypinie. Po złożeniu życzeń, podzieleniu sie opłatkiem wszyscy zasiedli do stołów, gdzie mogli skosztować świątecznych potraw pozyskanych od naszych darczyńców, którym jesteśmy wdzięczni.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie funkcjonuje od grudnia 2003 roku. Corocznie w naszej placówce odbywają się dwa kiermasze świąteczne (bożonarodzeniowy i wielkanocny). W tym roku kiermasz bożonarodzeniowy odbył się 6 grudnia w godzinach od 15.00 do 17.00. Podczas kiermaszu goście mogli zakupić wyroby o tematyce świątecznej wykonane przez naszych uczestników. Wśród wyrobów nie mogło zabraknąć dekoracji bożonarodzeniowych, stroików, bombek, choinek z szyszek. Można było zakupić także dekoracje bożonarodzeniowe wykonane z drewna, dekoracje krawieckie o tematyce świątecznej, poduszki, obrusy, kalendarze, kartki z życzeniami, a także kawę, herbatę i przekąski.
Strzał w 10 w Wąbrzeźnie
W dniu 14.09.2017 roku dwie uczestniczki naszego WTZ (Lidia Rzymkowska, Izabela Kruzińska) wraz z rehabilitantką brali udział w rozgrywkach w kręgle pn. "Strzał w 10". Nie było zwycięzców - wszyscy byli wygrani. Uczestniczki otrzymały puchar i nagrody.
Kulinariada i Jubileusz ŚDS w Rypinie
W dniu 13.09.2017 roku uczestnicy i pracownicy brali udział w jubileuszu 20-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie, a zarazem w Kulinariadzie. Nasza grupa (Grażyna Krajewska, Katarzyna Zamorowska, Ewa Gurtowska, Ewelina Milarska) brała udział w konkurencji grill, za wykonaną potrawę otrzymali wyróżnienie.
XX OFAON
W dniach 06-08.09.2017 roku grupa uczetników WTZ "Nadzieja" (Daniel Gołębiewski, Lidia Rzymkowska, Marek Orciuch, Andrzej Orciuch, Daria Orciuch, Marcin Kropkowski, Sławek Matysiak) wraz z instruktorem pracowni muzyczno - teatralnej brali udział w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym Osób Niepełnosprawnych pn. "Otwórzmy serca dla Niepełnosprawnych". Grupa przedstawiła pantomimę pn. "Anioł Stróż", Sławek Matysiak zaśpiewał piosenkę zespołu KOMBI "Nasze Randez Vous", Andrzej Orciuch zaśpiewał piosenkę biesiadną "Zabrałaś serce moje".
Wycieczka do Torunia
W dniu 20.06.2017 roku uczestnicy i pracownicy WTZ "Nadzieja" brali udział w wycieczce do Torunia. W ramach wyjazdu oglądano spektakl pt. "Robinson Crusoe" w Teatrze Baj Pomorski.
Piknik w Linnem
W dniu 19.06.2017 roku wszyscy uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" w Rypinie brali udział w pikniku integracyjnym, który przygotował Radny Powiatu Rypińskiego - Piotr Makowski wraz z żoną Beatą. Spotkanie odbyło się na terenie gospodarstwa rolnego państwa Makowskich w Linnem, którzy bardzo gościnnie nas przywitali, przygotowując dla nas wiele smakowitych potraw. Uczestnicy świetnie bawili się w rytm muzyki przy bardzo pięknej pogodzie. Bardzo dziękujemy Państwu Makowskim za przygotowanie dla nas pikniku i spędzenie z nami wspólnego czasu. Mamy już zaproszenie od Państwa Makowskich na kolejny piknik integracyjny w przyszłym roku - bardzo się cieszymy.
Wyjście do kina
W dniu 12.06.2017 roku uczestnicy wraz z opiekunami byli w Rypińskim Domu Kultury w Rypinie na projekcji filmu "Po 5 nie odchodź".
Wyjazd z Bydgoszczy
W dniu 11 czerwca 2017 roku troje uczestników WTZ "Nadzieja" (Marek Orciuch, Grażyna Krajewska i Benedykt Zwierzchowski) wraz z opiekunami brali udział w Dniach Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Podczas uroczystości uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności plastyczno - rękodzielnicze.
Zawody w Kowalewie Pomorskim
W dniu 10 czerwca 2017 roku grupa uczestników (Marek Orciuch, Grzegorz Błażejewski, Jan Sieklicki, Andrzej Orciuch, Marcin Kropkowski, Krystian Tomaszewski) wraz z opiekunami brali udział w XXIII Sportowym Spotkaniu Osób Niepełnosprawnych "Bądźmy Razem", które odbyło się w Kowalewie Pomorskim. Podczas zawodów sportowych Marek Orciuch zdobył I miejsce w rzucie do kosza. Dryżuna otrzymała nagrody rzeczowe.
Piknik w Okoninie
W dniu 02.06.2017 roku nasza uczestniczka Izabela Kruzińska wsólnie z rodzicami zaprosiła wszystkich pracowników i uczestników z rodzicami na VIII Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych. Piknik odbył się na terenie gospodarstwa rolnego Państwa Kruzińskich w Okoninie. Pogoda dopisała, dla wszystkich uczestników spotkania było przygotowanych wiele atrakcji w tym: upominków, przepysznych potraw, konkursów sportowo - rekreacyjnych. Bardzo dziękujemy Izabelii oraz rodzinie za przyjęcie nas i wsólnie spędzony czas.
Koncert w Bydgoszczy
W dniu 29.05.2017 roku uczestnicy i pracownicy WTZ "Nadzieja" brali udział w koncercie pod nazwą SERCE ZA UŚMIECH - W INTEGRACJI MIAST zorganizowanym przez Ligę Kobiet Polskiej Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego z okazji 25-lecia swojego istnienia. Podczas koncertu swój repertuar przedstawił zespół "Mazowiacy". Koncert odbył się w Filcharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
Dzień Matki
W dniu 26.05.2017 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbyły się uroczystości związane z Dniem Matki, uczestnicy przygotowali występ artystyczny, śpiewali piosenki. Każdy uczestnik przygotował także upominek dla swojej mamy. W tym samym dniu odbyło się zebranie z rodzicami.
Turniej Unihokeja
W dniu 25.05.2017 roku Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" w Rypinie zorganizował na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie V Turniej Unihokeja o Puchar Przewodniczącej Ligi Kobiet Polskich Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy. W imprezie sportowej brały udział cztery jednostki: WTZ "Modrzew" z Bydgoszczy, WTZ "Promyk" ze Żnina, WTZ "Pelikan" z Szubina oraz nasi uczestnicy. W imprezie brali udział zaproszeni goście: dr Marek Tyburski - Wicestarosta Rypiński, Anna Komoń - Przewodnicząca LKP Kuj.- Pom. Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Magdalena Owczarek - kierownik WTZ "Pelikan" LKP Koła w Szubinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy, Lidia Bratz - kierownik WTZ "Promyk" LKP Koła w Żninie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy, Daniela Karpińska - Członkini Zarządu LKP Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Irena Witkowska - przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Katrzyna Bilicka - kierownik PCPR w Rypinie, Emilia Targowska - pracownik PCPR w Rypinie, Robert Wiśniewski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie, Danuta Żulewska - przewodnicząca Rady Rodziców. IV miejsce zajęła drużyna z WTZ Szubin, III miejsce przypadło WTZ Bydgoszcz, II miejsce zajęła drużyna z WTZ Żnin. Natomiast Puchar Przewodniczącej LKP Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy za zajęcie I miejsca otrzymała drużyna z WTZ Rypin. Wszyscy zawodnicy otrzymali cenne upominki. Wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie V Turnieju Unihokeja bardzo serdecznie dziękujemy.
Podziękowanie
Kierownik WTZ "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie - Henryk Siemiątkowski, pracownicy oraz uczestnicy serdecznie dziękują Panu Januszowi Cieszyńskiemu - Prezesowi Biogazowni w Rypinie za wsparcie finansowe udzielone na cele integracyjne dla uczestników WTZ "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Śniadanie wielkanocne
W dniu 06.04.2017 roku w WTZ "Nadzieja" odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Uczestnicy: Marcin Kropkowski, Daniel Gołębiewski, Andrzej Orciuch, Grzegorz Błażejewski, Marta Adamkiewicz, Lidia Rzymkowska, Izabela Kruzińska, Mariusz Zgliński oraz Sławomir Matysiak brali udział w przedstawieniu wielkanocnym przygotowanym pod kierunkiem Katarzyny Zielińskiej. Gościnnie wystąpiła Dominika Tucholska - uczennica Zespołu Szkół Nr 3 w Rypinie. Zaproszenie na uroczystość przyjęli m.in.: Wicestarosta Rypiński - dr Marek Tyburski, Krzysztof Cegłowski - Przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Grzybowski - Burmistrz Miasta Rypin, Sławomir Malinowski -Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rypin, Anna Komoń - Przewodnicząca LKP Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Daniela Karpińska i Jadwiga Bukowiec - Członkinie Zarządu LKP Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie Irena Witkowska, Katarzyna Bilicka - Kierownik PCPR w Rypinie oraz Ewa Sokołowaka i Emilia Targowska - przedstawiciele PCPR, Zenon Fede - przedstawiciel naszych darczyńców, Iwona Trojakowska - Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rypinie. Ponadto Radę Rodziców podczas Śniadania Wielkanocnego reprezentowała Danuta Żulewska - Przewodnicząca Rady Rodziców. Uczestnicy wręczyli gościom upominki przygotowane pod kierunkiem Joanny Raczkowskiej. Po przedstawieniu i życzeniach zaproszonych gości i kierownika WTZ - Henryka Siemiątkowskiego wszyscy zasiedli do wielkanocnego stołu.
Kiermasz wielkanocny
W dniu 30.03.2017 roku w godzinach od 15.00 do 17.00 odbył się kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie. Można było zakupić stroiki wielkanocne, pisanki ozdabiane techniką decoupage, jajka wykonane z papierowej wikliny a także w witrażu, palmy wielkanocne, ozdoby z filcu, poduszki, zasłony, kartki wielkanocne, stroiki z elementów drewnianych, ozdoby wielkanocne ze sklejki, wiatraki, a także można było zakupić potrawy kulinarne m.in. sałatki, zapiekanki, ciasto i inne przekąski. W kiermaszu wzięło udział wielu zaproszonych gości, rodziców oraz przedstawicieli zakładów pracy i instytucji publicznych. W dniu 01.04.2017 roku prace naszych podopiecznych możne było zakupić na Dobrzyńskim Jarmarku Wielkanoncym - nasz WTZ za wystawione stosiko otrzymał wyróżnienie. W dniu 03.04.2017 roku odbył się także kiermasz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rypinie, w dniu 07.04.2017 roku odbył się kiermasz w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Rypinie. Wszystkie zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na spotkania i imprezy integracyjne dla uczestników WTZ "Nadzieja".
Występy w parafiach
W dniu 05.03.2017 roku grupa uczestników z naszego WTZ przedstawiała program artystyczny dla parafian z Kościoła Rzymskokatolickiego Św. Antoniego w Trąbinie, natomiast dnia 19.03.2017 roku ten sam repertuar przedstawiono parafianom z Kościoła Św. Anny w Żałem. Bardzo dziękujemy proboszczom ks. Andrzejowi Bytnerowi i ks. Jackowi Kędzierskiemu za serdeczne przyjęcie grupy artystycznej.
Ćwiczenia w ŚDS w Rypinie
W dniu 13.02.2017 roku grupa uczestników z WTZ "Nadzieja" brała udział w ćwiczeniach przygotowujących do turnieju piłkarzyków. Ćwiczenia odbyły sie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rypinie, planowane są kolejne ćwiczenia naszych podopiecznych.
XVII Bal Radości w Nadrożu
Dnia 31.01.2017 roku uczestnicy i pracownicy WTZ "Nadzieja" brali udział w XVII Balu Radości. Bal był organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie oraz Zespół Szkół Nr 4 w Nadrożu.
Bal karnawałowy w ŚDS w Rypinie
W dniu 25.01.2017 roku w ŚDS w Rypinie odbył się bal karnawałowy, w którym wzięło udział dziesięcioro naszych uczestników. W świetnych humorach bawili się i tańczyli.
Poświęcenie i przekazanie nowego samochodu
W dniu 19.01.2017 roku odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego samochodu dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskiem Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy. Nowy samochód jest bardzo dobrze przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością, w tym do przewozu osób poruszających na się na wózkach inwalidzkich. Poświęcenia dokonał ks. infułat Marek Smogorzewski - proboszcz Parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie przy udziale władz powiatowych i miejskich, przedstawicieli PFRON, Zarządu Wojewódzkiego LKP w Bydgoszczy i Koła LKP w Rypinie oraz naszych licznych darczyńców i przyjaciół. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania zebrali się w Zespole Szkół Nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie gdzie mogli obejrzeć wzruszający występ uczestników naszego Warsztatu. Po przemówieniu kierownika WTZ - Henryka Siemiątkowskiego dokonano wręczenia darczyńcom oraz zaangażowanym osobom w przygotowanie uroczystości podziękowań i upominków w postaci witrażowych serc. Przybyli goście pozytywnie wyrażali się o przygotowanej uroczystości. Wszystkim darczyńcom, osobom zaangażowanym w realizację programu "Wyrównywanie Różnic pomiędzy Regionami III" bardzo serdecznie dziękujemy.
Turniej Darta w ŚDS
W dniu 17.01.2017 roku czteroosobowa grupa naszych uczestników rozegrała turniej darta z uczestnikami ŚDS z Rypina. Turniej wygrał Andrzej Orciuch.
Uroczysta Wigilia w WTZ
W dniu 15.12.2016 roku w WTZ "Nadzieja" odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Uczestnicy zaprezentowali wzruszający program artystyczny, w którym udział wzięły dwie uczennice z Zespołu Szkół Nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie - Martyna Cackowska i Dominika Tucholska. W uroczystości wzięli udział m.in. Zbigniew Zgórzyński- Starosta Rypiński, Paweł Grzybowski - Burmistrz Miasta Rypin, Sławomir Malinowski- Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rypin, Marek Tyburski - Wicestarosta Rypiński, Krzysztof Cegłowski - Przewodniczący Rady Powiatu, Emilia Targowska - pracownik PCPR w Rypinie, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska - Członkini Zarządu Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Wojciech Cieplak - dyrektor DIM SERWIS w Rypinie, Ewa Kruzińska - przewodnicząca rady rodziców uczestników WTZ. Wszystkich zebranych przywitał kierownik WTZ - Henryk Siemiątkowski, który swoim wystąpieniem wprowadził zebranych w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Przybyli goście składali życzenia świąteczne i noworoczne dla uczestników i pracowników. Po przedstawieniu uczestnicy wręczyli gościom przygotowane podarunki świąteczne wykonywane pod kierunkiem Joanny Raczkowskiej. Wszyscy zasiedli do stołów, gdzie mogli skosztować świątecznych potraw, które udało nam się pozyskać od naszych darczyńców, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Nasi uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez: Grzegorza Filipskiego - prezesa KDSH w Rypinie oraz drogerię JAWA.
Sesja w Toruniu
W dniu 8 grudnia 2016 roku nasi uczestnicy (Piotr Wesołowski, Lidia Rzymkowska i Daniel Gołębiewski)brali udział w 8 edycji Sesji Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Lidia Rzymkowska wygłosiła interpelację, którą następnie wręczyła marszałkowi - Piotrowi Całbeckiemu.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
W dniu 6 grudnia 2016 roku w godzinach od 15.00 do 17.00 w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu goście mogli zakupić wyroby o tematyce świątecznej wykonane przez naszych uczestników. Wśród wyrobów nie mogło zabraknąć dekoracji bożonarodzeniowych, stroików, bombek, choinek z szyszek. Można było zakupić także dekoracje bożonarodzeniowe wykonane z drewna, dekoracje krawieckie o tematyce świątecznej, poduszki, obrusy, kalendarze, kartki z życzeniami, a także kawę, herbatę i przekąski.
Koncert w Bydgoszczy
W dniu 28.11.2016 grupa uczestników (Monika Żulewska, Piotr Wesołowski, Janusz Grubalski, Krystian Tomaszewski, Jolanta Drzewoszewska, Grzegorz Błażejewski) brała udział w koncercie pn "Piękniej żyć" w Operze Nowa w Bydgoszczy. Koncert odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Odzyskanie Niepodległości
W dniu 09.11.2016 roku w WTZ odbyło się zebranie z rodzicami. Po zebraniu rodzice oraz zaproszeni goście - Katarzyna Bilicka - kierownik PCPR w Rypinie, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie oraz Daniela Karpińska - Członkini Zarządu Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez uczestników WTZ z okazji święta Odzyskania Niepodległości. Przedstawienie miało charakter sentymentalny i pozwoliło widzom na chwilę refleksji.
Wyjazd do Szubina
W dniu 27.10.20165 grupa uczestników (Marcin Kropkowski, Grzegorz Błażejewski, Marek Orciuch, Mariusz Zgliński, Daniel Gołębiewski, Andrzej Orciuch) reprezentowała WTZ "Nadzieja" LKP w Rypinie na X Festiwalu Osób Niepełnosprawnych w Szubinie. Impreza przebiegała pod hasłem "Witajcie w Naszej Bajce". W nawiązaniu do hasła przewodniego nasi uczestnicy zaprezentowali clip na żywo pod nazwą "Kleksografia". Występ został przyjęty z dużym entuzjazmem. Za kategorię clip grupa otrzymała dyplom.
Wyjazd integracyjny do Wąbrzeźna
W dniu 11.10.2016 roku grupa uczestników, którzy brali udział w zawodach pływackich "Radosny Plusk" oraz zawodach kręglarskich "Strzał w 10" wzięła udział w spotkaniu integracyjnym w Domu Kultury w Wąbrzeźnie połączonym z poczęstunkiem i dyskoteką.
Dzień Chłopaka i roztrzygnięcie konkursów
W dniu 03.10.2016 roku ogłoszono wyniki konkursu pn. "Zdrowe odchudzanie", przeprowadzonego przez pielęgniarkę i rehabilitantkę, który trwał od 01.02.2016 do 14.07.2016 r. I miejsce zajął Mariusz Zgliński, II miesjce - Daniel Gołębiewski, III miejsce Sławomir Matysiak. Tego dnia ogłoszono także wyniki konkursu przeprowadzonego dla osób na wózkach inwalidzkich, I miejsce zajęła Ewa Gurtowska, II miejsce - Lidia Rzymkowska, III miejsce - Izabela Kruzińska. Ku uciesze naszych uczestników ogłoszono także wyniki trzeciego konkursu, przeprowadzonego przez rehabilitantkę, pn. "Gimnastyka poranna - ćw. w stacji na czas", I miejsce zajął Grzegorz Błażejewski, Paweł Słomczewski - II miejsce, III miejsce - Marek Orciuch. Uczestnicy biorący udział w konkursach otrzymali nagrody. Tego dnia mężczyźni otrzymali upominki z okazji Dnia Chłopaka. W ramach terapii psychologicznej uczestnicy oglądali film pt. "Dzikie historie".
Zawody kręglarskie w Wąbrzeźnie
W dniu 15.09.2016 roku odbyły się zawody kręglarskie w Wąbrzeźnie, w zawodach brały udział uczestniczki WTZ "Nadzieja" - Izabela Kruzińska i Lidia Rzymkowska.
Zawody w Rudniku Małym koło Grudziądza
W dniu 8.09.2016 zawodnicy WTZ Nadzieja Rypin w składzie Grzegorz Błażejewski, Marek Orciuch, Andrzej Orciuch, Krystian Tomaszewski, Marcin Kropkowski oraz Robert Grabarczyk wzięli udział zawodach XII Spartakiady Osób Niepełnosprawnych i Przyjacioł w Rudniku Małym koło Grudziądza. Brali udział w wielu konkurencjach wraz z 11 innymi warsztatami. Drużynowo zajeli III miejsce w przeciaganiu liny oraz indywidualnie Marek Orciuch I miejsce bieg na 100 metrow, I miejsce 60 metrow oraz III miejsce rzut piłką lekarską, natomiast Grzegorz Błażejewski III miejsce bieg 60 metrów.
Piknik w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rypinie
W dniu 07.09.2016 roku uczestnicy i pracownicy brali udział w pikniku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rypinie. Nie zabrakło pięknej pogody, dobrej zabawy, tańców, potraw z grila. Grupy uczestników z placówek wraz z instruktórami lub opiekunami przygotowywały surówki do smakołyków z grilla. Naszą grupę reprezentowała Grażyna Krajewska, Ewa Gurtowska, Katarzyna Sobiech i Katarzyna Zamorowska pod kierunkiem instruktor Anny U. Łapkiewicz.
Zawody w Kowalewie Pomorskim
W dniu 11.06.2016. Warsztat Terapii Zajęciowej wziął udział w XXII Sportowych Spotkaniach Osób Niepełnosprawnych "Bądźmy Razem" w Kowalewie Pomorskim. W zmaganiach wzięło udział 6 zawodników: Daria Orciuch, Marek Orciuch, Andrzej Orciuch, Marcin Kropkowski, Grzegorz Błażejewski, Krystian Tomaszewski z naszego warsztatu. W rywalizacji wzięło udział ok.12 drużyn z różnych miast. Zawodnicy brali udział w różnego rodzaju konkurencjach np. strzał na bramkę, wahadło, przeciąganie liny. Była to dobra zabawa z elementami rywalizacji. W zawodach "Bądźmy Razem" nikt nie był przegrany, wszyscy byli zwycięzcami.
Wycieczka do Sierpca
W dniu 10.06.2016 roku uczestnicy i opiekunowie brali udział w wyjeździe do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Tego dnia uczestnicy zdobyli wiedzę na temat życia i bytowania ludzi na przełomie XIX i XX wieku, była to bardzo ciekawa lekcja historii.
Piknik integracyjny w Okoninie u Państwa Kruzińskich
W dniu 03.06.2016 roku uczestnicy i pracownicy brali udział w pikniku integracyjnym organizowanym przez rodzinę naszej uczestniczki - Izabelii Kruzińskiej. W pikniku brało udział wielu zaproszonych gości oraz osób niepełnosprawnych z naszego powiatu. Można było skosztować smakołyków z grilla i nie tylko. Uczestnicy brali udział w zabawach i konkursach tanecznych. Uczestnicy pikniku mogli także łowić ryby w przydomowym stawie, strzelać z łuku, a także przyglądać się pokazom strażackim.
Dzień Matki
W dniu 27 maja 2015 roku w WTZ odbyło się zebranie z rodzicami oraz uoczystość z okazji Dnia Matki. Uczestnicy przygotowali dla swoich mam wiersze, tańczyli lub śpiewali piosenki. Mamy tego dnia otrzymały upominki wykonane przez swoje dzieci.
IV Trójmecz Unihokeja w WTZ " Nadzieja" LKP w Rypinie
Dnia 24 maja 2016 roku Warsztat Terapii Zajęciowej " Nadzieja" zorganizował kolejny już IV Trójmecz Unihokeja. W zmaganiach sportowych wzięły udział trzy jednostki tj. Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie, Zespół Szkół nr 5 im. ks. Jana Twarowskiego w Rypinie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" LKP w Rypinie. Zawody sportowe odbywały się na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie. Wśród aplauzu zaproszonych gości oraz kibiców zawodnicy rozegrali po dwie rundy turnieju. W bieżącym roku IV Trójmecz Unihokeja urozmaicono o konkurencję "przeciąganie liny". Zarówno w IV Trójmeczu Unihokeja jak i w konkurencji "przeciąganie liny" zwycięzcami byli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie zajmując I miejsce, II miejsce w obydwu konkurencjach zajął Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" LKP natomiast III miejsce Zespół Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie. Zawodnicy otrzymali indywidualne nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla jednostek a w konkurencji "przeciąganie liny" oprócz dyplomów każda z jednostek otrzymała nagrodę rzeczową dla swej placówki. Sprzyjająca aura oraz zdrowa rywalizacja sprzyjały dobrym nastrojom. IV Trójmecz Unihokeja przebiegł jak zawsze w miłej atmosferze zaś zawodnicy zadowoleni byli z otrzymanych upominków. W najbliżej czasie będziemy brali udział w XXII Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Kowalewie Pomorskim w dniu 11.06.2016 roku, ponadto w miesiącu czerwcu planowany jest Turnieju Piłki Nożnej organizowany przez Zespół Szkół Nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego, w którym również weźmiemy udział. W czerwcu planujemy także wziąć udział w dwumeczu unihokeja organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie.
43 Rypińska Wiosna Teatralna
W dniach 13-15.05.2016 roku w Rypińskim Domu Kultury odbywała się Rypińska Wiosna Teatralna dla teatrów amatorskich z całej Polski. Uczestnicy WTZ "Nadzieja" przygotowali na tę okoliczność teatr ruchu pt. "Można mieć ciało kalekie, a być pełnosprawnym człowiekiem". Występ uczestników wzbudził wśród publiczności głębokie poruszenie, o czym świadczyły owacje na stojąco. W związku z bardzo wysokim poziomem tegorocznej Rypińskiej Wiosny grupa teatralna z WTZ "Nadzieja" otrzymała dyplom za udział.
Piknik dla Osób Niepełnosprawnych w Domu Dziecka w Rypinie
W dniu 11.05.2016 roku przy pięknej pogodzie uczestnicy i pracownicy WTZ "Nadzieja" bawili się na I Pikniku Powiatowym dla Osób Niepełnosprawnych w Domu Dziecka. Organizatorzy zadbali o oprawę muzyczną, konkursy sportowe oraz muzyczne. Atrakcją było także malowanie twarzy, przejażdżka konna, ponadto pokazy straży pożarnej. Organizatorami pikniku byli: Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie.
"Radosny Plusk" w Wąbrzeźnie
W dniu 20.04.2016 roku grupa uczestników WTZ "Nadzieja" brała udział w zawodach pływackich pt. "Radosny Plusk" w Wąbrzeźnie. Uczestnicy otrzymali wyróżnienie w postaci pucharu, dyplomu oraz indywidualnych nagród rzeczowych.
Zebranie z rodzicami i spotkanie z radcą prawnym
W dniu 31.03.2016 roku w WTZ "Nadzieja" w ramach programu "Biuro dla obywatela" odbyło się kolejne spotkanie kadry, rodziców oraz opiekunów prawnych uczetników WTZ. Podczas spotkania prawnik Marlena Stencer odpowiadała na szereg pytań dotyczących różnych dziedzin.
Śniadanie wielkanocne
W dniu 22 marca 2016 roku w WTZ "Nadzieja" odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Uczestnicy: Marcin Kropkowski, Daniel Gołębiewski, Andrzej Orciuch, Grzegorz Błażejewski oraz 3 pracowników brało udział w przedstawieniu wielkanocnym przygotowanym pod kierunkiem Magdaleny Lewandowskiej - Kieruj. Gościnnie wystąpił pan Jacek Szablewski. Zaproszenie na uroczystość przyjęli m.in.: Wicestarosta Rypiński - Marek Tyburski, Monika Kalinowska- reprezentowała Burmistrza Miasta Rypin, Jarosław Sochacki - Przewodniczący Rady Miasta Rypin, proboszcz parafii Św. Trójcy w Rypinie - ksiądz prałat Tadeusz Zaborny, Janusz Chojnacki - Radny Miasta Rypin, PCPR w Rypinie reprezentowały Magdalena Dunajska i Emilia Targowska, Zenon Fede - przedstawiciel naszych darczyńców, Daniela Karpińska - Członek Zarządu LKP Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie Irena Witkowska. Ponadto Radę Rodziców podczas Śniadania Wielkanocnego reprezentowała Hanna Kropkowska. Uczestnicy wręczyli gościom upominki przygotowane pod kierunkiem Joanny Raczkowskiej. Po przedstawieniu i życzeniach zaproszonych gości i kierownika WTZ - Henryka Siemiątkowskiego wszyscy zasiedli do wielkanocnego stołu.
Kiermasz wielkanocny
W dniu 10.03.2016 roku w godzinach od 15.00 do 17.00 odbył się kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie. Można było zakupić stroiki wielkanocne, pisanki ozdabiane techniką decoupage, jajka wykonane z papierowej wikliny, króliki z filcu, poduszki, zasłony, firany, kartki wielkanocne, kolorowanki, stroiki z elementów drewnianych, ozdoby wielkanocne ze sklejki, doniczki, budę dla psa, a także można było zakupić sałatki, ciasto i inne przekąski. W kiermaszu wzięło udział wielu zaproszonych gości, rodziców oraz przedstawicieli zakładów pracy i instytucji publicznych. W dniu 11.03.2016 roku odbył się także kiermasz w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Rypinie. Wszystkie zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na spotkania i imprezy integracyjne dla uczestników WTZ "Nadzieja".
Zebranie z rodzicami i spotkanie z prawnikiem
W dniu 23.02.2016 roku w WTZ "Nadzieja" w ramach programu "Biuro dla obywatela" odbyło się spotkanie kadry, rodziców oraz opiekunów prawnych uczetników WTZ. Podczas spotkania prawnik Marlena Stencer odpowiadała na szereg pytań dotyczących różnych dziedzin i problemów związanych z niepełnosprawnością swoich dzieci i podopiecznych.
Bal Radości w Nadrożu
Dnia 19.01.2016 roku uczestnicy, kierownik i pracownicy WTZ "Nadzieja" brali udział w XVI Balu Radości. Bal był organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie oraz Zespół Szkół Nr 4 w Nadrożu. Uczestnicy WTZ zaprezentowali się w piosence "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend, przy której wszyscy dobrze sie bawili.
Roczne Oceny Indywidualnych Efektów Rehabilitacji i Realizacji Indywidualnego Programu Rehabilitacji
W dniach 07 -13.01.2016 roku w WTZ/ LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim odbywały się roczne oceny efektów rehabilitacji i realizacji IPR. W ocenach brali udział: Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Henryk Siemiątkowski - Kierownik WTZ "Nadzieja", pracownicy, uczestnicy i rodzice.
Spotkanie Wigilijne
W dniu 10.12.2015 roku w WTZ "Nadzieja" odbyła się uroczyste spotkanie wigilijne. Uczestnicy zaprezentowali wzruszający program artystyczny. W uroczystości wzięli udział m.in. Zbigniew Zgórzyński- Starosta Rypiński, Paweł Grzybowski - Burmistrz Miasta Rypin, Janusz Chojnacki - Radny Miasta Rypin, ks. Michał Gołębiewski z parafii św. Trójcy w Rypinie, Katarzyna Bilicka - Kierownik PCPR w Rypinie, Katarzyna Bułkowska -Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska, Iwona Trojakowska - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rypinie, Zenon Fede, Stanisława Zawadzka - przedstawiciel rodziców uczestników WTZ "Nadzieja". Kierownik WTZ "Nadzieja" Henryk Siemiątkowski przywitał przybyłych gości. Przybyli uczestnicy spotkania składali życzenia świąteczne i noworoczne dla uczestników i pracowników. Po przedstawieniu uczestnicy wręczyli gościom przygotowane podarunki świąteczne wykonywane pod kierunkiem Joanny Raczkowskiej. Wszyscy zasiedli do stołów, gdzie mogli skosztować świątecznych potraw, które udało nam się pozyskać od naszych darczyńców, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
W dniu 3 grudnia 2015 roku w godzinach od 15.00 do 17.00 w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu goście mogli zakupić wyroby o tematyce świątecznej wykonane przez naszych uczestników. Wśród wyrobów nie mogło zabraknąć dekoracji bożonarodzeniowych, stroików, bombek, choinek z szyszek. Można było zakupić także dekoracje bożonarodzeniowe wykonane z drewna, dekoracje krawieckie o tematyce świątecznej, poduszki, obrusy a także kalendarze i kartki z życzeniami. Atrakcją podczas kiermaszu była także możliwość zakupu potraw i ciast.
Przekazanie rehabilitacyjnych rowerów trójkołowych. Obchody Odzyskania Niepodległości
Przekazanie rehabilitacyjnych rowerów trójkołowych. Obchody Odzyskania Niepodległości W dniu 9 listopada 2015 roku w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego w postaci trójkołowych rowerów. Rowery trójkołowe to sprzęt rehabilitacyjny przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Rowery otrzymały dwie uczestniczki: Jolanta Drzewoszewska i Monika Żulewska. Pozyskanie rowerów rehabilitacyjnych było możliwe dzięki dobrej współpracy Oddziału PCK we Włocławku, PCPR w Rycinie i WTZ "Nadzieja" w Rypinie. Wręczenia rowerów dokonali: Danuta Tyraj - Czł. Zarządu Powiatu w Rypinie, Katarzyna Bilicka - kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie, Henryk Siemiątkowski - Kierownik WTZ "Nadzieja". Wyrażono nadzieję, że przekazany sprzęt umożliwi dalszą rehabilitację uczestniczek, jak również poprawi ich funkcjonowanie w środowisku. Przekazane dary w postaci rowerów wywołały ogromną radość i uśmiech na twarzy dziewcząt. W tym dniu w WTZ "Nadzieja" odbyły się także uroczystości związane z Odzyskaniem Niepodległości. Uczestnicy pod kierunkiem instruktor Magdaleny Lewandowskiej - Kieruj przygotowali wzruszające przedstawienie, które przypomniało nam, iż 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. W uroczystości wzięli udział wyżej wymienieni goście a także Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska, Zenon Fede oraz uczestnicy i rodzice.
Wyjazd integracyjny do Wabrzeźna
W dniu 14.10.2015 roku grupa uczestników, którzy brali udział w zawodach pływackich "Radosny Plusk" oraz zawodach kręglarskich "Strzał w 10" wzięła udział w spotkaniu integracyjnym w Domu Kultury w Wąbrzeźnie. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją z Mistrzostw Paraolimpiady z 2012 roku. Następnie uczestnicy brali udział w quzie sportowym oraz przeglądali zdjęcia z wcześniejszych zmagań w zawodach. Po części oficjalnej uczestnicy otrzymali poczęstunek, rozpoczęła się także zabawa taneczna, która była nagrodą za zmagania w zawodach.
Nadanie tytułu "Honorowy Obywatel Miasta Rypin"
Dnia 08.10.2015 roku podczas sesji Rady Miasta Rypin uhonorowano wspaniałe nasze mentorki, przyjaciólki a przede wszystkim współzałożycielki Warsztatu. Z rąk Burmistrza Miasta Rypin tytuł "Honorowy Obywatel Miasta Rypin" wraz z gratulacjami odebrały: Helena Feldheim - Przewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego LKP w Bydgoszczy oraz Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie. Serdecznie gratulujemy wyróżnień.
Zawody kręglarskie w Wąbrzeźnie
W dniu 16.09.2015 roku dwie uczestniczki (Izabela Kruzińska oraz Lidia Rzymkowska) wraz z rehabilitantką - Anną Zurel brały udział w zawodach sportowo - rekreacyjnych "Strzał w 10". Zawody organizowali: Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski i Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie. Uczestniczki otrzymały dyplomy oraz nagrody.
Wyjazd do Lichenia
W dniu 15.09.2015 roku uczestnicy, pracownicy WTZ "Nadzieja" oraz część rodziców brała udział w wyjeździe do Lichenia. Po przyjeździe braliśmy udział w Mszy Świętej, oraz zwiedzaniu bazyliki. Uczestnicy i opiekunowi mieli czas na zwiedzanie sanktuarium i zakup pamiątek. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Spotkanie integracyjnie i dwumecz unihokeja w ŚDS w Rypinie
W dniu 14.09.2015 roku wszyscy uczestnicy i pracownicy przebywali w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rypinie. Dryżyny WTZ i ŚDS grały w unihokeja. Spotkanie miało także cel integracyjny, uczestnicy brali udział w zabawach tanecznych, zostaliśmy także poczęstowani potrawami z grilla i gorąca grochówka.
Targi AGRA Rypin
W dniach 12-13.09.2015 roku Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" wystawiał stoisko z pracami uczestników. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, pieniądze zebrane w czasie AGRY zostaną przeznaczone na cele integracyjne uczestników WTZ.
Kulinariada
W dniu 08.09.2015 roku drużyna reprezentująca WTZ "Nadzieja" w Rypinie wzięła udział w Kulinariadzie. Kulinariada tradycyjnie organizowana jest co roku przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie. Nasza drużyna konkursowa wylosowała kategorię "sałatka". Za wykonaną potrawę WTZ "Nadzieja" w Rypinie otrzymał dyplom za udział, uczestnicy indywidulanie otrzymali nagrody. Uczestnicy brali udział we wspólnej zabawie i posiłku. Dryżyna konkursowa wykonywała sałatkę pod nadzorem instruktora pracowni gospodarstwa domowego - Anny U. Łapkiewicz
Kurs Wsparcia w Ustce
Kurs Wsparcia w Ustce odbył się w dniach od 22.08 do 29.08.2015 roku . Wzięło w nich udział 30 uczestników z woj. kujawsko - pomorskiego (Rypin, Żnin, Szubin) oraz 12 uczestników z woj. wielkopolskiego i innych miejsc jak z WTZ Wapno. Z naszego WTZ udział wzięło 6-ro uczestników ( Daria Orciuch, Ewa Gurtowska, Maria Katarzyna Sobiech, Paweł Słomczewski, Wojciech Domeradzki, Marek Orciuch) oraz 2 opiekunów (Irena Witkowska i Daniela Karpińska). Uczestnicy i opiekunowie byli zakwaterowani byli w rehabilitacyjno- wypoczynkowym pensjonacie "POMORZE". Po przyjeździe odbyło się spotkanie opiekunów z kadrą tj. psychologiem, pielęgniarką, instruktorem do spraw sportu i muzyki oraz Przewodniczącą Zarządu Wojewódzkiego LKP w Bydgoszczy. Codziennie uczestnicy brali udział w półgodzinnej gimnastyce ruchowej, oraz wykonywali ćwiczenia na przyrządach na powietrzu. Zwiedzano Ustkę: oceanarium, muzeum minerałów oraz inne ciekawe miejsca jak: Dolina Szarlotty, gdzie znajduje się fokarium (10 km od Ustki). Na początku turnusu instruktor ds. muzyki na spotkaniu integracyjnym "wyławiał talenty" i codziennie odbywały się krótkie ćwiczenia.
Piknik na powitanie lata
W dniu 09.07.2015 roku w WTZ "Nadzieja" odbył się piknik z okazji powitania lata. Uczestnicy biesiadowali przy grilowanych potrawach.
Półroczne Oceny Efektów Rehabilitacji
W dniach 01.07-07.07.2015 roku w WTZ/ LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim odbywały się półroczne oceny efektów rehabilitacji. W ocenach brali udział: Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Henryk Siemiątkowski - Kierownik WTZ "Nadzieja", pracownicy, uczestnicy i rodzice.
Zawody w Kowalewie Pomorskim
W dniu 20.06.2015 roku drużyna uczestników z WTZ "Nadzieja" (Marek Orciuch, Marcin Kropkowski, Grzegorz Błżejewski, Andrzej Orciuch, Mariusz Zgliński) brali udział w zawodach sportowych, które odbyły się w Kowalewie Pomorskim. Drużyna otrzymała dyplom za udział w XXI Sportowych Spotkaniach Osób Niepełnosprawnych "Bądźmy Razem".
Wycieczka nad morze
W dniach 01.06-03.06.2015 roku Uczestnicy i Pracownicy przebywali na wycieczce zoorganizowanej nad morzem. Celem wycieczki m.in. była integracja oraz pozyskanie nowej wiedzy. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy zabytki Gdańska, zoo w Oliwie. Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Gdynie. W czasie wycieczki byliśmy zakwaterowani w Ośrodku Wczasowo - Rehabilitacyjnym "Bursztyn" w Jantarze.
Dzień Matki
W dniu 26 maja 2015 roku w WTZ odbyło się zebranie z rodzicami oraz uoczystość z okazji Dzień Matki. Każdy chętny uczestnik przygotował dla swojej mamy wiersz, mógł zatańczyć lub zaśpiewać piosenkę. Mamy tego dnia były wzruszone, otrzymały upominki ręcznie wykonane przez swoje dzieci.
Trójmecz Unihokeja
W dniu 21.05.2015 roku na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie odbył się Trójmecz Unihokeja dla Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami trójmeczu był Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie. W trojmeczu wzięli udział zaproszeni goście m.in. Starosta Rypiński - Zbigniew Zgórzyński, Burmistrz Miasta Rypina - Paweł Grzybowski, Kierownik PCPR w Rypinie - Katarzyna Bilicka, Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie - Irena Witkowska, Daniela Karpińska oraz opiekunowie zaproszonych jednostek W trójmeczu wzięły udzaił 3 drużyny: Warsztat Terapii Zajęciowej z Lipna, Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" z Rypina, Środowiskowy Dom Samopomocy z Rypina. I miejsce zajęła grupa ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie, II miejsce zajęła drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" w Rypinie, III miejsce zajęła drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Lipna. Drużyny otrzymały dyplomy i nagrody indywidualne. Zawody nie odbyłyby się gdyby nie nasi niezastąpieni sponsorzy, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie.
Wyjście do muzeum
W dniu 06.05.2015 roku uczestnicy i opiekunowie WTZ "Nadzieja" z darmo zwiedzali Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej z okazji "Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością". Wyświetlane były filmiki o historii Rypina. Dla naszych uczestników była to możliwość zdobycia nowej wiedzy.
Turniej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rypinie
W dniu 28.04.2015 roku grupa uczestników WTZ brała udział w turnieju Darta, którego organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie. W rozgrywkach pomiędzy WTZ a ŚDS nasz uczestnik Andrzej Orciuch zajął I miejsce.
Zawody pływackie w Wąbrzeźnie
Dnia 16.04.2015 roku sześcioro uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy (Marek Orciuch, Grzegorz Błażejewski, Marcin Kropkowski, Daniel Gołębiewski, Andrzej Orciuch i Robert Grabarczyk) wraz z opiekunem - Katarzyną Zielińską uczestniczyli w zawodach pływackich "RADOSNY PLUSK" w Wąbrzeźnie.
Śniadanie Wielknocne
W dniu 26 marca 2015 roku w WTZ "Nadzieja" odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Magdalena Lewandowska - Kieruj przygotowała montaż słowno-muzyczny, w którym brali udział uczestnicy WTZ: Lidia Rzymkowska, Marcin Kropkowski i Daniel Gołębiewski, Izabela Kruzińska, Sławek Matysiak. Gościnnie wystąpił pan Jacek Szablewski. Zaproszenie na uroczystość przyjęli m.in.: Starosta Rypiński - Zbigniew Zgórzyński, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Cegłowski, członek zarządu - Mirosław Marynowski, Monika Kalinowska- reprezentowała Burmistrza Miasta Rypin, kierownik PCPR Ewa Witkowska, Joanna Śmigielska, Przewodnicząca powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności - Katarzyna Bułkowska, przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie Irena Witkowska, proboszcz parafii Św. Trójcy w Rypinie - ksiądz prałat Tadeusz Zaborny, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Iwona Trojakowska, Ewa Sokołowska, Zenon Fede. Ponadto w Śniadaniu Wielkanocnym brała udział Rada Rodziców: Ewa Kruzińska - przewodnicząca, Stanisława Zawadzka, Teresa Matysiak. Prezentowane wiersze skłoniły wszystkich do refleksji i zadumy, gdyż okazuje się, że to, co jest dla nas oczywiste, w rzeczywistości takie nie jest. Pokój, zdrowie, szczęście zdaje się być ulotne. Po przedstawieniu i życzeniach zaproszonych gości i kierownika WTZ - Henryka Siemiątkowskiego wszyscy zasiedli do wielkanocnego stołu.
Dobrzyński Jarmark Wielknocny
w dniu 21 marca 2015 roku obdył się Dobrzyński Jarmark Wielkanocny w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rypinie. Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" wystawiał prace uczestników o tematyce wielkanocnej.
Kiermasz Wielkanocny
W dniu 19 marca 2015 roku w WTZ "Nadzieja" odbył się kiermasz wielkanocny w godzinach od 15.00.do 17.00, podczas którego można było zakupić dekoracje wielkanocne, prace krawieckie i stolarskie a także smakołyki przygotowane przez pracownie gospodarstwa domowego i wiele innych.
XV Bal Radości
Dnia 20.01.2015 roku uczestnicy i pracownicy WTZ "Nadzieja" uczestniczyli w XV Balu Radości. Bal był organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie, odbył się w Zespole Szkół Nr 4 w Nadrożu.
Występ w Oborach
18 stycznia br w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach odbył się występ Bożonarodzeniowy uczestników WTZ Nadzieja z Rypinie. Pomysłodawcami tego spotkania byli państwo Ewa i Ryszard Kruzińscy, których córka Izabela uczęszcza na zajęcia do WTZ i jednocześnie była jedną z recytatorek. Niepełnosprawność intelektualna jest obarczona największą liczbą mitów i stereotypów nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistymi cechami indywidualnych osób. Mówi się, że "upośledzeni są głupi, niczego nie są w stanie się nauczyć, niczego nie rozumieją", że "niepełnosprawność intelektualna prowadzi do przestępczości, biedy, patologii", że "można się tym zarazić". Nic bardziej mylnego gdyż to właśnie zaprezentowany przez niepełnosprawnych montaż - słowno muzyczny wywołał wśród wiernych zgromadzonych w kościele jak i zaproszonych gości wiele wzruszeń i łez. Recytowane wiersze zmusiły do rozmyślań, refleksji nad tym co mamy, kim jesteśmy , jacy jesteśmy. Kilka prostych słów, a jednak sama kwintesencja tego, czego my zdrowi ludzie w codziennej bieganinie nie dostrzegamy. Na uroczystą Mszę Św jak również na występ WTZ zaproszono wielu zacnych gości: wśród nich był poseł na sejm RP, burmistrz Miasta Rypin, Starosta Rypiński, Starosta Golubsko-Dobrzyński, radny sejmiku wojewódzkiego, wójtowie ościennych gmin, sołtysowie oraz duchowieństwo.
Roczne Oceny Indywidualnych Efektów Rehabilitacji i Realizacji Indywidualnego Programu Rehabilitacji
W dniach 12-16.01.2015 roku w WTZ/ LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim odbywały się roczne oceny efektów rehabilitacji i realizacji IPR. W ocenach brali udział: Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Henryk Siemiątkowski - Kierownik WTZ "Nadzieja", pracownicy, uczestnicy i rodzice.
Spotkanie wigilijno - noworoczne
Dnia 19 grudnia 2014 roku w Sali Kryształowej Restauracji Modrzewiowa w Starorypinie odbyło się spotkanie wigilijno-noworoczne. Grupa uczestników WTZ 'Nadzieja" zaprezentowała program o tematyce wigilijnej. Gościnnie z uczestnikami WTZ wystąpiła Natalia Wójcik.
Wigilia w WTZ
Uroczysta Wigilia w WTZ "Nadzieja" odbyła się 11.12.2014 roku. Uczestnicy zaprezentowali wzruszający program artystyczny, w którym gościnnie wystąpiła Natalia Wójcik. W uroczystości wzięli udział m.in. Zbigniew Zgórzyński- Starosta Rypiński, Krzysztof Cegłowski - Przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Grzybowski - Burmistrz Miasta Rypin, ks. Wojciech Ciemerych z parafii św. Trójcy w Rypinie, Ewa Witkowska - Kierownik PCPR w Rypinie, Iwona Trojakowska - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rypinie, Ewa Sokołowska, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska, przedstawiciele Rady Rodziców: Ewa Kruzińska, Stanisława Zawadzka, Teresa Matysiak.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
W dniu 4 grudnia 2014 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" odbył się kiermasz prac uczestników. Kiermasz trwał od godziny 15.00 do godziny 17.00. W czasie kiermaszu można było zakupić prace wykonywane przez naszych uczestników. Na tegorocznym kiermaszu nie mogło zabraknąć dekoracji bożenarodzeniowych, tj. stroików, bombek, choinek z szyszek i orzechów. Można było także zakupić wyroby drewniane i ze sklejki o tematyce świątecznej. Poza tym kartki świąteczne, kalendarze, kolorowanki, poduszki, obrusy i fartuszki. Nie zabrakło oczywiście smakołyków kulinarnych, które można było skosztować w miłym towarzystwie i atmosferze. Wszystkie zebrane pieniądze z kiermaszu zostaną wykorzystane na integracje społeczną uczestników, która jest bardzo ważna w procesie rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Kolejna okazja do zakupu prac uczestników będzie podczas Dobrzyńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 13 grudnia 2014 roku w sali konferencyjnej Gminy Rypin.
Koncert w Bydgoszczy
W dniu 01.12.2014 roku WTZ "Nadzieja" brał udział w koncercie organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Koncert odbył się hali widowiskowo-sportowej Artego Arena w Bydgoszczy. Najbardziej znane utwory z polskich seriali zaprezentowali niepełnosprawni artyści. Towarzyszyła im orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego.
11 Listopada w WTZ
Dzień Odzyskania Niepodległości w WTZ "Nadzieja" obchodziliśmy 13.11.2014 roku. Grupa uczestników przygotowała uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wysłuchano wzruszających wierszy a także śpiewano patriotyczne pieśni, gościnnie wystąpiła Natalia Wójcik. W uroczystości wzięli udział: dr Marek Tyburski - Starosta Rypiński, Ewa Witkowska - kierownik PCPR w Rypinie, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska, Elżbieta Jeżewska oraz rodzice uczestników.
Zawody kręglarskie w Brodnicy
Drużyna uczestników (Sławek Matysiak, Daniel Gołębiewski, Mariusz Zgliński, Daria Orciuch) z WTZ "Nadzieja" brała udział w Jesiennym Turnieju Kręglarskim w Brodnicy w dniu 04.11.2014 roku. Drużyna zajęła IV miejsce, uczestnicy otrzymali puchar oraz dyplom.
Regionalny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej Osób Niepełnosprawnych pn. "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"
W dniu 24.10.2014 roku Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy brał udział w I Regionalnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej Osób Niepełnosprawnych pn. "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". Konkurs był organizowany przez Stowarzyszenie Osób Działających na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych "RAZEM". W imprezie wzięły udział 4 jednostki Warsztat Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie, Zespół Szkół nr 5 w Rypinie i Warsztat Terapii Zajęciowej w Rypinie Uczestnicy Konkursu rywalizowali w trzech konkurencjach tj: piosenka indywidualna obowiązkowa,piosenka dowolna, kategoria zespół. 24 uczestników biorących udział w konkursie oceniało jury w składzie: Salomea Wochna - Przewodnicząca Komisji, Szablewski Jacek, Andrzej Szalkowski, Tomasz Dziki Rafał Ziętarski. Sławomir Matysik - uczestnik WTZ Rypin, zajął II miejsce w kategorii "Piosenka indywidualna obowiązkowa" oraz II miejsce w kategorii "Piosenka indywidualna dowolna". Grupa z WTZ Rypin zajęła także II miejsce w kategorii "Zespół".
Piknik z okazji pożegnania lata
W dniu 26.09.2014 roku w WTZ "Nadzieja" odbył sie piknik z okazji Pożegnania Lata. W pikniku uczestniczyli: dr Marek Tyburski - Starosta Rypiński, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska, uczestnicy wraz z rodzicami. Odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu, można było skosztować grilowanych potraw.
Zawody kręglarskie
W dniu 16.09.2014 roku odbyły się zawody kręglarskie w Wąbrzeźnie, w zawodach brały udział uczestniczki WTZ "Nadzieja" - Izabela Kruzińska i Lidia Rzymkowska.
Kulinariada
Jak co roku uczestnicy i pracownicy WTZ "Nadzieja" brali udział w Kulinariadzie oraganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie. Nasza grupa startująca (Grażyna Krajewska, Marcin Kropkowski, Jakub Naworski, Ewa Gurtowska) zajęła II miejsce w kategorii grill. Kulinariada odbyła sie na terenie ŚDS w Rypinie w dniu 04.09.2014 roku.
Przerwa wakacyjne
Przerwa wakacyjna trwała od 14.07.2014 r. do 13.08.2014 roku.
Zawody Kowalewo Pomorskie
w dniu 14.06.2014 roku drużyna uzcestników z WTZ "Nadzieja" (Marek Orciuch, Marcin Kropkowski, Grzegorz Błżejewski, Andrzej Orciuch, Robert Grabarczyk) brali udział w zawodach sportowych, które odbyły sie w Kowalewie Pomorskim.
Piknik w Okoninie u Państwa Kruzińskich
W dniu 06.06.2014 roku WTZ "Nadzieja" uczestniczył w VI Pikniku Integracyjnym dla Osób Niepełnosprawnych w Okoninie. Organizatorami byli rodzice naszej uczestniczki Izy - Państwo Kruzińscy. W pikniku uczestniczyli podopieczni DPS "Kombatant" z Ugoszcza, osoby niepełnosprawne z gminy Bzurze oraz zaproszeni goście. Państwo Kruzińscy przygotowali dla uczestników pikniku wiele atrakcji, konkursów z nagrodami, były także zabawy taneczne i pyszne smakołyki z grilla i nie tylko.
"Majówka bez barier"
W dniu 23.05.2014 roku WTZ "Nadzieja" uczestniczył w spotkaniu integracyjnym prowadzonym przez grupę animacyjną z Torunia. Organizatorami tego spotkania byli: Stowarzyszenie Osób Działających na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych "RAZEM", Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie, Zespół Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie. Patronat nad całością imprezy objął Starosta Rypiński - dr Marek Tyburski wraz z Fundacją BGŻ, którą reprezentował Dyrektor Banku BGŻ Oddział w Rypinie - Andrzej Laskowski.
II Turniej Unihokeja
W dniu 22 maja 2014 roku w Rypińskim Centrum Sportu w Rypinie odbył się II Turniej Unihokeja dla Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Osób Działających na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych "RAZEM", Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie, Zespół Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie. Patronat nad całością imprezy objął Starosta Rypiński - dr Marek Tyburski wraz z Fundacją BGŻ, którą reprezentował Dyrektor Banku BGŻ Oddział w Rypinie - Andrzej Laskowski. W spotkaniu integracyjno - sportowym wzięli udział zaproszeni goście m.in. Starosta Rypiński - dr Marek Tyburski, Wicestarosta Rypiński - Danuta Tyraj, Burmistrz Miasta Rypina - Paweł Grzybowski, dyrektor Banku BGŻ Oddział w Rypinie - Andrzej Laskowski, Członek Rady Powiatu Rypińskiego - Barbara Walczuk, Kierownik PCPR w Rypinie - Ewa Witkowska, Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie, Kierownik MOPS w Rypinie - Marta Kubas - Trędewicz, Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie - Irena Witkowska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie - Henryk Kiełkowski, Dyrektor RCS w Rypinie Andrzej Rycharski, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Powiatowy w Rypinie - Ryszard Matuszak oraz kierownicy zaproszonych jednostek: Jarosław Tomkowski - dyrektor Zespołu Szkół Nr 5 w Rypinie, Danuta Zielińska - Kierownik WTZ "Modrzew w Bydgoszczy, Krystyna Rumińska - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie, Weronika Grzegorzewska - ARiMR z Torunia, Dariusz Górski - ARiMR Oddział w Rypinie, Rada Rodziców WTZ "Nadzieja" oraz duża liczba sponsorów z powiatu rypińskiego i spoza powiatu. Do udziału w II Turnieju zgłosiło się 6 drużyn: Warsztat Terapii Zajęciowej z Brodnicy, Warsztat Terapii Zajęciowej "Modrzew" z Bydgoszczy, Warsztat Terapii Zajęciowej z Kowalewa Pomorskiego, Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" z Rypina, Środowiskowy Dom Samopomocy z Rypina, Zespół Szkół Nr 5 z Rypina. I miejsce zajęła grupa ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie, II miejsce zajęła drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" w Rypinie, III miejsce zajęła drużyna z zespołu Szkół Nr 5 w Rypinie. Drużyny za I, II i III miejsca otrzymały puchary, medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i medale za udział oraz bardzo hojne upominki. Zawody nie odbyłyby się gdyby nie nasi niezastąpieni sponsorzy, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie.
Wyjście do Muzeum
W dniu 07.05.2014 roku uczestnicy i opiekunowie WTZ "Nadzieja" z darmo zwiedzali Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej z okazji "Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością". Dla naszych uczestników była to możliwość zdobycia nowej wiedzy.
Wyjazd do Myślęcinka
W dniu 05.05.2014 roku grupa uczestników wraz z kierownikiem WTZ "Nadzieja" Henrykiem Siemiątkowskim i opiekunem Mileną Gałkowską uczestniczyli w Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych w Myślęcinku. W spotkaniu integracyjnym uczestniczyli m.in. podopieczni z WTZ z Bydgoszczy, Tucholi, Torunia. Uczestnicy mogli m.in., uczestniczyć w zwiedzaniu pobliskiego zoo, były także inne bardzo interesujące zabawy.
Występy w parafii Ostrowite i Łęg
W związku z obchodami 10-lecia WTZ "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy grupa uczestników (Marcin Kropkowski, Sławek Matysiak, Daniel Gołębiewski, Lidia Rzymkowska, Ewa Gurtowska, Daria Orciuch, Robert Grabarczyk, Marek Orciuch i gościnnie Natalia Wójcik) pod kierunkiem instruktor Magdaleny Lewandowskiej - Kieruj wystąpiła w parafii św. Stanisława Kostki w Ostrowitem (04.05.2014 rok) oraz w Parafii Łęg (18.05.2014 rok). W parafii Łęg był wystawiany także kiermasz prac uczestników.
Zawody pływackie w Wąbrzeźnie
Dnia 16.04.2014r. sześcioro uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy (Marek Orciuch, Grzegorz Błażejewski, Marcin Kropkowski, Daniel Gołębiewski, Andrzej Orciuch i Robert Grabarczyk) wraz z opiekunem - Karoliną Brdak uczestniczyli w zawodach pływackich "RADOSNY PLUSK" w Wąbrzeźnie. Organizatorami tej imprezy byli: Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy WSPDST w Wabrzeźnie. W imprezie brało udział 8 drużyn: WTZ/LKP "Nadzieja" Rypin, WTZ Grudziądz, WTZ Wąbrzeźno, WTZ "Arkadia" Toruń, WTZ Łasin, WTZ Aleksandrów Kujawski, ZAZ Wąbrzeźno i WTZ Świecie nad Wisłą. Podczas zawodów pływackich zawodnicy rywalizowali w konkurencjach drużynowych. Rywalizacja pomiędzy zaproszonymi zespołami była bardzo zacięta jednak z uwagi na to, że mottem zawodów sportowo - rekreacyjnych "Radosny Plusk" było hasło "Wśród nas nie ma przegranych" nie wyłaniano drużyn zwycięskich. Nasi uczestnicy za udział w zawodach otrzymali puchar Burmistrza Wąbrzeźna Leszka Kawskiego, dyplom oraz cenne nagrody rzeczowe.
Kiermasz wielkanocny
W dniu 15 kwietnia 2014 roku w WTZ "Nadzieja" odbył się kiermasz wielkanocny, podczas którego można było zakupić dekoracje wielkanocne, prace krawieckie i stolarskie a także smakołyki przygotowane przez pracownie gospodarstwa domowego i wiele innych.
Dobrzyński Jarmark Wielkanocny
12.04.2014 rok w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Rypinie wystawiono prace naszych podopiecznych, stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.
10 lat WTZ "Nadzieja" -10.04.2014 rok
"...Można mieć ciało kalekie a być pełnosprawnym człowiekiem." to fragment poruszającego wiersza, który można było usłyszeć podczas uroczystości jubileuszowych 10 -lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim Bydgoszczy. Uroczystości odbyły się 10 kwietnia 2014 roku i połączono je z uroczystym Śniadaniem Wielkanocnym. Wśród zaproszonych gości byli: dr Marek Stanisław Tyburski - Starosta Rypiński, Paweł Grzybowski - Burmistrz Miasta Rypina, Krzysztof Cegłowski - Przewodniczący Rady Powiatu, Danuta Tyraj - Wicestarosta Rypińska, Helena Feldheim - Przewodnicząca LKP Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, ks. Krzysztof Kujawa - Proboszcz Parafii Św. Stanisława Kostki w Ostrowitem, Ewa Witkowska - Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie, Adam Łapkiewicz - były Starosta Rypiński, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Danuta Zielińska - Kierownik WTZ "Modrzew" w Bydgoszczy, Zenon Fede - nasz wieloletni sponsor i wielu innych zaproszonych ważnych gości. Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu Uczestników WTZ "Nadzieja", gościnnie wystąpiła Natalia Wójcik. Poezja, soliści wyrazili radość wspólnego przebywania w WTZ. Występ był bardzo wzruszającym i niezapomnianym przeżyciem dla zaproszonych gości, pracowników i uczestników. Kierownik WTZ "Nadzieja" - Henryk Siemiątkowski zaprezentował w prezentacji multimedialnej dorobek 10-lecia naszej placówki - rys historyczny, prowadzoną rehabilitację zawodową i społeczną w poszczególnych pracowniach. Kierownik WTZ "Nadzieja" LKP w Rypinie podziękował za życzenia, miłe słowa, upominki i kwiaty a także za obecność w tym szczególnym dniu dla WTZ. Uroczystość oficjalna odbyła się w budynku straży dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie - Mariusza Sztuczki. Dzięki uprzejmości sponsorów zaproszeni gości, pracownicy i uczestnicy mogli zasiąść do bogato nakrytych stołów, na których nie mogło zabraknąć wielkanocnych potraw. Wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie, w bieżącą działalność WTZ oraz bezinteresowną pomoc w trakcie 10- lecia bardzo serdecznie dziękujemy.
ZUS W WTZ
W dniu 18.02.2014 roku Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" gościł przedstawicieli ZUS Rypin. Pani kierownik Biura Terenowego ZUS w Rypinie wraz z pracownikiem przeprowadziła szkolenie dotyczące Platformy Usług Elektronicznych.
Walentynki w WTZ
Dnia 13 lutego 2014 roku w WTZ "Nadzieja" zorganizowano walentynki. Uczestnicy obdarowywali się kartkami walentynkowymi i drobnymi upominkami. Tradycyjnie tego dnia odbyła się zabawa taneczna.
Bal Radości w Nadrożu
W dniu 4 lutego 2014 roku uczestnicy i pracownicy WTZ brali udział w Balu Radości w Nadrożu, który tradycyjnie odbył się w sali Zespołu Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu. Grupa uczestników brała udział w przedstawieniu bajki pt. "Pan Hilary" i "Zosia Samosia". Bal miał na celu integrację osób niepełnosprawnych z powiatu rypińskiego.
Roczne oceny realizacji Indywidualnego Programu Rehabilitacji
W dniach 13-17.01.2014 roku w WTZ/ LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim odbywały się roczne oceny realizacji IPR. W ocenach brali udział: Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Henryk Siemiątkowski - Kierownik WTZ "Nadzieja", pracownicy, uczestnicy i rodzice
Święta Bożego Narodzenia
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego Roku życzą Kierownik, Pracownicy i Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy
Dobrzyński Jarmark Bożonarodzeniowy
WTZ "Nadzieja" w dniu 14.12.2013 roku brała udział w Dobrzyńskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Uczestnik Benedyk Zwierzchowski zajął II miejsce w Konkursie Rękodzieła Ludowego w kategorii stroik bożonarodzeniowy, otrzymał dyplom i nagrodę pieniężną - wykonał na konkurs choinkę.
Wigilia w WTZ
Uroczysta Wigilia w WTZ "Nadzieja" odbyła się 12.12.2013 roku. Przed skosztowaniem potraw wigilijnych i podzieleniem się opłatkiem, zaproszeni goście, pracownicy i uczestnicy WTZ "Nadzieja" mogli wysłuchać wierszy i kolęd o tematyce Bożonarodzeniowej. W uroczystości wzięli udział m.in. Danuta Tyraj - Wicestarosta Rypiński, Krzysztof Cegłowski - Przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Grzybowski - Burmistrz Miasta Rypina, ksiądz prałat Tadeusz Zaborny proboszcz parafii św. Trójcy w Rypinie, ksiądz Krzysztof Kujawa - Proboszcz Parafii Stanisława Kostki w Ostrowitem, Ewa Witkowska - Kierownik PCPR w Rypinie, Iwona Trojakowska - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rypinie, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska, przedstawiciele Rady Rodziców: Stanisława Zawadzka, Hanna Kropkowska, Bożena Zglińska.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
Kiermasz Bożonarodzeniowy odbył się 05.12.2013 roku w godzinach od 15.00 do 17.00. Nie zabrakło kupujących, kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, tego dnia uczestnicy mogli prezentować swoje prace rodzinie i znajomym.
Zabawa Andrzejkowa
Andrzejki w WTZ "Nadzieja" obchodzono 29.11.2013 roku. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, m.in. lanie wosku, wróżby z ciasteczek, wróżenie z buta. Uczestnicy mogli bawić się, tańczyć przy swojej ulubionej muzyce.
Zawody kręglarskie w Brodnicy
Grupa uczestników WTZ "Nadzieja" (Marcin Kropkowski, Marek Orciuch, Grzegorz Błażejewski, Robert Grabarczyk) w dniu 19.11.2013 roku brała udział w IV Jubileuszowym Turnieju Kręglarskim Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Brodnicy. Nasi uczestnicy zajęli 6 miejsce, drużyna otrzymała dyplom, puchar oraz medale. W zawodach brało udział 12 drużyn z województwa.
Występ z okazji 11 listopada
Dzień Odzyskania Niepodległości w WTZ "Nadzieja" obchodziliśmy 12.11.2013 roku. Grupa uczestników przygotowała uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wysłuchano wzruszających wierszy a także śpiewano patriotyczne pieśni.
Piknik z okazji pożegnania lata
W dniu 27.09.2013 roku w WTZ "Nadzieja" odbył się piknik z okazji pożegnania lata. Jak podczas każdego pikniku nie zabrakło grilowanych potraw oraz wspólnych zabaw i konkurencji sportowych. Uczestnicy a także pracownicy mogli wziąć udział w konkursie karaoke.
Uroczysta Gala z okazji 20- lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w regionie
Grupa uczestników i pracowników 17 września 2013 roku uczestniczyła w gali z okazji 20- lecia funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uroczysta gala odbyła się Teatrze Wiliama Horzycy w Toruniu pod patronatem Piotra Całbeckiego - Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Hasłem uroczystości było "Człowiek potrzebuje korzeni i skrzydeł.". Wśród honorowych gości byli: Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego - Piotr Całbecki, Pełnomocnik Marszałka ds. osób Niepełnosprawnych - Maria Dreszer, prof. Andrzej Wojciechowski, Pełnomocnik Wojewody do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Aleksandra Poeplau, Dyrektor Oddziału PFRON - Aleksandra Gierej. Na Sali obecna była także Helena Feldheim - Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Danuta Zielińska - kierownik WTZ "Modrzew" w Bydgoszczy, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Kola w Rypinie oraz Daniela Karpińska. Podczas gali zostało uhonorowanych 9 WTZ obchodzących 20,15,10 lecie funkcjonowania. Wśród nagrodzonych był WTZ "Nadzieja", statuetkę orła z rąk Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego odebrał kierownik WTZ "Nadzieja" - Henryk Siemiątkowski. Po oficjalnej części gali mogliśmy podziwiać występy grup artystycznych z WTZ z Sępólna Krajeńskiego oraz z Brodnicy. Na koniec gali wystąpił zespół "Sklep z Ptasimi Piórami".
Wycieczka na Mazury
W dniach 10- 13 września 2013 roku Uczestnicy i Pracownicy przebywali na wycieczce na Mazurach. Celem wycieczki m.in. była integracja oraz pozyskanie nowej wiedzy dotyczącej krainy Wielkich Jezior. W programie było m.in. zwiedzanie starego miasta Olsztyna, rejs po jeziorze Niegocin, zwiedzanie twierdzy Boyen w Giżycku, Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Mikołajkach. Ostatniego dnia wycieczki przejechaliśmy do Gierłoży, zwiedzaliśmy główną kwaterę Hitlera pod nazwą "Wilczy Szaniec'. Ostatnim obiektem jaki mogliśmy podziwiać był zamek w Reszlu.
Kulinariada 2013
Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" po raz kolejny brał udział w Kulinariadzie organizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie. Nasza drużyna przygotowywała potrawę w kategorii grillowanie, za którą otrzymała 3 miejsce. Uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody. Nie zabrakło zabaw tanecznych, gier sportowych i innych atrakcji.
Przerwa wakacyjna
W bieżącym roku przerwa wakacyjna w WTZ "Nadzieja" w Rypinie będzie trwała od 17 lipca do 19 sierpnia 2013 roku.
Półroczne oceny indywidualnych efektów rehabilitacji i realizacji Indywidualnego Programu Rehabilitacji
W dniach 1 lipca - 5 lipca 2013 roku w WTZ/ LKP Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy odbywały się półroczne oceny indywidualnych efektów rehabilitacji i realizacji IPR. W ocenach brali udział: Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Henryk Siemiątkowski - Kierownik WTZ "Nadzieja", pracownicy, uczestnicy i rodzice.
Turniej Unihokeja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rypinie
W dniu 26 czerwca 2013 roku WTZ "Nadzieja" wraz ze Stowarzyszeniem Osób Działających na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych "RAZEM" zorganizowali Turniej Unihokeja między drużyną WTZ i ŚDS. Głównym sponsorem tej imprezy był Dyrektor BGŻ Odział w Rypinie - Andrzej Laskowski. Odbyły się także konkurencje sportowe, w których brały udział uczestniczki obu placówek. Każdy zawodnik otrzymał skromny upominek.
Zawody w Kowalewie Pomorskim
W dniu 14 czerwca 2013 roku grupa uczestników wraz z opiekunem Katarzyną Zielińską brała udział w zawodach sportowych w Kowalewie Pomorskim. W zawodach wzięło 25 jednostek z województwa kujawsko - pomorskiego. Tomasz Sosnowski zajął 1 miejsce w konkurencji indywidualnej "rzut pierścieniem na palik". Otrzymał puchar oraz cenną nagrodę rzeczową.
Wycieczka do Ciechocinka
Uczestnicy i pracownicy w dniu 13 czerwca 2013 roku uczestniczyli w wycieczce do Ciechocinka. Spacerowaliśmy w parku tężniowym, zwiedziliśmy fontannę "Jaś i Małgosia". Byliśmy także w pijalni wód. Wycieczka minęła w spójnej i miłej atmosferze.
Występy w parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie
W dniu 9 czerwca 2013 roku grupa uczestników wystąpiła w parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie. Wystawiono montaż słowno - muzyczny pt. "Jan Paweł II" . Wystawiany był także kiermasz prac uczestników WTZ.
I Turniej Unihokeja dla Osób Niepełnosprawnych
W dniu 6 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej odbył się I Turniej Unihokeja dla Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami turnieju byli: Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie oraz Stowarzyszenia Osób Działających na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych "RAZEM" w Rypinie. W spotkaniu integracyjno - sportowym wzięli udział zaproszeni goście m.in. Starosta Rypiński - dr Marek Tyburski, Burmistrz Miasta Rypina - Paweł Grzybowski, Przewodnicząca LKP Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy - Helena Feldheim, Wicestarosta Rypiński - Danuta Tyraj, Kierownik PCPR w Rypinie - Ewa Witkowska, Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie - Irena Witkowska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie - Henryk Kiełkowski, kierownicy zaproszonych jednostek: Jarosław Tomkowski - dyrektor Zespołu Szkół Nr 5 w Rypinie, Krystyna Rumińska - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie, sponsorzy: m.in. Andrzej Laskowski - dyrektor BGŻ Brodnicy Odział w Rypinie oraz rodzice uczestników WTZ "Nadzieja". Do udziału w I Turnieju zgłosiło się 6 drużyn: Warsztat Terapii Zajęciowej z Brodnicy, Warsztat Terapii Zajęciowej z Kowalewa Pomorskiego, Warsztat Terapii Zajęciowej Aleksandrów Kujawski, Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Rypin, Środowiskowy Dom Samopomocy z Rypina, Zespół Szkół Nr 5 z Rypina. III miejsce zajęła drużyna z WTZ Brodnica, II miejsce zajęła drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Rypina, I miejsce zajęła grupa z zespołu Szkół Nr 5. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali bardzo hojne upominki. Zawody nie odbyłyby się gdyby nie nasi niezastąpieni sponsorzy oraz pracownicy Zespołu Szkól Nr 2 z Rypina, którym bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tegorocznych zawodów. I Turniej Unihokeja uświetnił występ taneczny Damiana Pawłowskiego oraz występ muzyczny w wykonaniu Natalii Wójcik i Sławka Matysiaka.
Montaż słowno - muzyczny w parafii Ostrowite
W związku z 8 rocznicą śmierci papieża Polaka Jana Pawła II grupa uczestników (Grażyna Krajewska, Marcin Kropkowski, Sławek Matysiak, Daniel Gołębiewski, Lidia Rzymkowska, Ewa Gurtowska) pod kierunkiem instruktor Magdaleny Lewandowskiej- Kieruj wystąpiła w parafii św. Stanisława Kostki w Ostrowitem. Łęgu z montażem słowno - muzycznym pt. "Jan Paweł II".
Przegląd Twórczości Artystycznej Uczestników WTZ
13 maja 2013 roku w sali Kina Bałtyk w Rypinie odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Uczestników WTZ "Nadzieja". Dokonania uczestników zostały zaprezentowane w Trzech odsłonach. Pierwsza odsłona montaż słowno - muzyczny "Jan Paweł II" związany z rocznicą śmierci. Druga odsłona teatr ruchu "Dotyk" reż. Jarosława Majewskiego. Trzecia odsłona teatr ruchu "Wolny jak ptak". Gościnnie wystąpiły: Natalia Wójcik, Sara Mohamed i Nina Palińska.
Majowe konkursy
W poniedziałek 6 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, który polegał na wykonaniu rysunku Jana Pawła II dowolną techniką, I miejsce zajął Marek Orciuch, II miejsce zajął Benedykt Zwierzchowski a III miejsce Andrzej Fabiański. 8 maja 2013 roku zakończył się konkurs w pracowni muzyczno - teatralnym, który trwał od stycznia br. Konkurs polegał na zbieraniu plastikowych nakrętek. I miejsce zajął Robert Grabarczyk, II miejsce zajęła Daria Orciuch, III miejsce zajął Andrzej Orciuch. 10 maja 2013 roku obył się konkurs w pracowni kroju i szycia, który polegał na uszyciu dowolnej poduszki na igły. I miejsce zajął Kuba Naworski, II miejsce zajął Sławek Matysiak, III miejsce zajęła Katarzyna Sobiech. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody za zajęte miejsca
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
W dniu 7 maja 2013 roku grupa uczestników (Janusz Grubaski, Daniel Silkowski, Wojtek Domeradzki, Grzegorz Domeradzki, Daria Orciuch, Grażyna Krajewska) z opiekunami (Milena Gałkowska, Jan Brodowski) oraz kierownikiem WTZ - Henrykiem Siemiątkowskim uczestniczyli w Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślęcinku. Organizatorami tego wydarzenia byli: Liga Kobiet Polskich Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej "Modrzew" w Bydgoszczy. Wśród atrakcji tego dnia nie zabrakło tańców, pokazów strażaków oraz pokazu kynoterapeutycznego z psami i z alpakami.
Zawody pływacie w Wąbrzeźnie 17 kwietnia 2013 roku
Dnia 17 kwietnia 2013 roku sześciu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie przy Kujawsko -Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy (Marek Orciuch, Grzegorz Błażejewski, Marcin Kropkowski, Tomasz Sosnowski, Daniel Gołębiewski i Robert Grabarczyk) wraz z opiekunem - Katarzyną Zielińską uczestniczyli w zawodach pływackich "RADOSNY PLUSK" w Wąbrzeźnie. Organizatorami tej imprezy byli: Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy WSPDST w Wąbrzeźnie. W imprezie brało udział 8 drużyn. Nasza drużyna uzyskała drugą pozycję na liście rankingowej zawodów. Z uwagi na to, że mottem zawodów sportowo- rekreacyjnych "Radosny Plusk" było hasło "Wśród nas nie ma przegranych" nasi uczestnicy otrzymali puchar i dyplom za udział w imprezie oraz cenne nagrody rzeczowe.
Montaż słowno - muzyczny w parafii Łęg w dniu 7 kwietnia 2013 roku
W związku z 8 rocznicą śmierci papieża Polaka Jana Pawła II grupa uczestników (Grażyna Krajewska, Marcin Kropkowski, Sławek Matysiak, Daniel Gołębiewski, Lidia Rzymkowska, Ewa Gurtowska) pod kierunkiem instruktor Magdaleny Lewandowskiej - Kieruj wystąpiła w parafii pw Św. Katarzyny w Łęgu z montażem słowno - muzycznym pt. "Jan Paweł II". Wystawiany był także kiermasz prac uczestników WTZ "Nadzieja", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
II Dobrzyński Jarmark Wielkanocny 23 marca 2013 roku
Warsztat Terapii Zajęciowej w dniu 23 marca 2013 roku wystawiał stoisko z pracami naszych uczestników podczas Dobrzyńskiego Jarmarku Wielkanocnego. Grzegorz Błażejewski i Michał Zawistowski brali udział w Konkursie Rękodzieła Ludowego Związanego z Obrzędami Wielkanocnymi. Obaj zajęli 1 miejsca w kategorii stroik wielkanocny.
Śniadanie Wielkanocne 21 marca 2013 roku
W dniu 21 marca 2013 roku w WTZ "Nadzieja" odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Magdalena Lewandowska - Kieruj przygotowała montaż słowno - muzyczny. W przedstawieniu brali udział uczestnicy WTZ Lidia Rzymkowska, Marcin Kropkowski i Daniel Gołębiewski, a także gościnnie wystąpił pan Jacek Szablewski, który swoim śpiewem i dźwiękiem gitary wprowadził nas w nastrój zadumy przed zbliżającymi się świętami. Zaproszenie na uroczystość przyjęli m.in.: dr inż. Starosta Marek Tyburski, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Cegłowski, kierownik PCPR Ewa Witkowska, przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie Irena Witkowska, ksiądz Krzysztof Kujawa - proboszcz Parafii Św. Stanisława Kostki w Ostrowitem, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Iwona Trojakowska. Burmistrza Miasta Rypina reprezentowała Monika Kalinowska. Ponadto w Śniadaniu Wielkanocnym uczestniczyli Daniela Karpińska, Joanna Śmigielska, Ewa Sokołowska i Stanisława Zawadzka - Rada Rodziców WTZ.
Kiermasz Wielkanocny 14 marca 2013 roku
Tradycyjnie przed świętami w WTZ zorganizowano kimasz prac uczestników. W tym roku prace naszych podopiecznych cieszyły się zainteresowaniem. Przybyło wiele nowych gości. Można było zakupi dekoracje wielkanocne, m.in. wyroby z masy solnej, dekoracje drewniane.
Dzień Kobiet w WTZ
W Warsztacie Terapii Zajęciowej 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet, tego dnia mężczyźni obdarowywali Panie symbolicznymi tulipanami. Wspólnie oglądaliśmy także film pdt. "Miłość na wybiegu".
Roczne oceny efektów rehabilitacji i realizacji indywidualnych programów rehabilitacji za rok 2012
W dnia 17-22 .01.2013 roku w WTZ odbywały się roczne oceny efektów rehabilitacji i realizacji indywidualnego programu rehabilitacji za rok 2012. W ocenach brała udział Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie.
XIII Bal Radości
W dniu 15 stycznia 2013 roku uczestnicy i pracownicy WTZ brali udział w XIII Balu Radości, który tradycyjnie odbył się w sali Zespołu Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu. Grupa uczestników brała udział w przedstawieniu bajki pt. "Rzepka" i "Murzynek Bambo". Bal miał na celu integrację osób niepełnosprawnych z powiatu rypińskiego.
Montaż słowno - muzyczny w parafiach
Grupa uczestników WTZ występowała w parafii św. Stanisława Kostki w Ostrowitem (30.12.2012 r) i parafii pw św. Katarzyny w Łęgu (13.01.2013 r.). Uczestnicy zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, związany z tematyką bożonarodzeniową.
Sylwester 2012
Z inicjatywy samorządu uczestników WTZ (Grażyny Krajewskiej, Marcina Kropkowskiego i Daniela Gołębiewskiego) zorganizowano spotkanie sylwestrowe. Uczestnicy mogli złożyć sobie życzenia przy symbolicznej lampce szampana a także pobawić się przy ulubionej muzyce. Tego typu spotkania są zawsze bardzo radosne i udane. Samorząd uczestników został powołany na początku 2012 roku, bardzo dobrze spełnia swoje funkcje, pomaga m.in. w organizowaniu spotkań integracyjnych
Życzenia Bożonarodzeniowe
Święta szybko się zbliżają, w święta ludzie się kochają. Przy dzieleniu się opłatkiem, płyną z oczu łzy ukradkiem. Życzymy sobie Wszystkiego Najlepszego, dając w policzek całusa wielkiego. W nocy Jezus się urodzi i serduszka nam odmłodzi. Wesołe Święta, oby takie były i oby wszystkie życzenia się spełniły. Z najlepszymi życzeniami Kierownik, Pracownicy i Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Nadzieja Ligi Kobiet Polskich Koła w Rypinie przy Kujawsko - Pomorskim Oddziale Wojewódzkim w Bydgoszczy
Wigilia w WTZ 13 grudnia 2012 roku
13 grudnia 2012 roku w WTZ "Nadzieja" odbyła się Wigilia. W uroczystości wzięli udział m.in. Danuta Tyraj - Wicestarosta Rypiński, Paweł Grzybowski - Burmistrz Miasta Rypina, ksiądz prałat Tadeusz Zaborny proboszcz parafii św. Trójcy w Rypinie, ksiądz Krzysztof Kujawa - Proboszcz Parafii Stanisława Kostki w Ostrowitem, Ksiądz Józef Kłos, Iwona Trojakowska - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rypinie, Ewa Sokołowska - przedstawiciel PCPR w Rypinie, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska, Zenon Fede a także przedstawiciele rodziców. Uczestnicy otrzymali od naszych gości słodycze. Grupa uczestników przygotowała wyjątkowy występ artystyczny, przygotowano dla naszych gości upominki. Nie zabrakło wspólnego dzielenia się opłatkiem i śpiewania kolęd.
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 3 grudnia 2012 roku
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych kierownik WTZ - Henryk Siemiątkowski zorganizował konkurs kulinarny. Każda pracowania pod kierunkiem instruktora miała przygotować sałatkę. Trzecie miejsce zajęła pracownia plastyczno - rękodzielnicza, drugie komputerowo - poligraficzna, pierwsze muzyczno - teatralna, wszystkie pracownie otrzymały dyplomy i gratulacje. Nagrodą dla pracowni muzyczno - teatralnej będzie przygotowanie sałatki na stół wigilijny.
Kiermasz Bożonarodzeniowy 30 listopada 2012 roku
W dniu 30 listopada 2012 roku w WTZ "Nadzieja" odbył się kiermasz prac uczestników. Przed kiermaszem nasi uczestnicy zaprezentowali przygotowane bardzo ciekawe przedstawienie. W przedstawieniu brali udział m.in. Starosta Rypiński - dr Marek Tyburski, Wicestarosta Rypiński - Danuta Tyraj, Piotr Makowski, Bożena Celebucka - Dyrektor Domu Dziecka w Rypinie, Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie - Irena Witkowska, rodzice Uczestników a także inni zaproszeni goście. W tym roku kiermasz możemy uznać za udany, sprzedano wiele prac naszych uczestników.
Narodowe Święto Niepodległości
15 listopada 2012 roku nasi uczestnicy przygotowali wzruszające przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nie zabrakło rodziców i zaproszonych gości.
Turniej Kręglarski w Brodnicy 25 października 2012 roku
IV Turniej Kręglarski Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko - Pomorskiego odbył się w Brodnicy w dniu 25.10.2012r. Uczestnicy imprezy sportowej oddawali po 10 rzutów na czterech pełnych torach. Mimo, iż nie zajęliśmy żadnego miejsca to impreza była bardzo udana. Nasza placówka otrzymała statuetkę oraz dyplom za udział w zawodach, natomiast uczestnicy otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.
Pożegnanie Lata 20 września 2012 roku
Nasi uczestnicy jak co roku zorganizowali piknik z okazji Pożegnania Lata, Zaproszono gości m.in. Wicestarostę Rypińskiego - Danutę Tyraj, Przewodniczącą LKP Koła w Rypinie - Irenę Witkowską, przedstawiciele PCPR w Rypinie - Ewa Witkowska i Joanna Śmigielska, zaproszono także przedstawicieli Rady Rodziców WTZ. Przygotowano część artystyczną, konkurencje sportowe, konkurs Pt "Piosenki z mojego dzieciństwa". Atrakcją organizowanego pikniku było grillowanie.
Zawody kręglarskie w Wąbrzeźnie 18 września 2012 roku
Dnia 18.09.2012r. nasza jednostka brała udział w imprezie sportowo - rekreacyjnej "STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ" organizowaną w kręgielni "Mango" dla osób z niepełnosprawnością ruchową na wózkach inwalidzkich w Wąbrzeźnie. Izabela Kruzińska i Michał Zawistowski reprezentowali naszą placówką na zewnątrz. Łącznie uczestnicy WTZ "Nadzieja" (Iza i Michał) zdobyli 308pkt. Wszyscy zawodnicy imprezy byli wygrani, ponieważ każdy otrzymał nagrodę rzeczową wraz z dyplomem a każda jednostka otrzymała puchar dla swojej placówki.
Zawody sportowe w Rudniku Małym 12 września 2012 roku
W dniu 12.09.2012r. odbyła się Spartakiada Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół w Małym Rudniku. Sześciu uczestników reprezentowało WTZ "Nadzieja": Marek Orciuch, Grzegorz Błażejewski, Marcin Kropkowski, Tomasz Sosnowski, Andrzej Orciuch i Robert Grabarczyk. Organizatorami tej imprezy byli: Warsztat Terapii Zajęciowej w Grudziądzu i Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "TO - MY". W efekcie nasza drużyna WTZ "Nadzieja" Rypin zajęła dwa miejsca w konkurencjach indywidualnych i dwa miejsca konkurencjach drużynowych.
Targi AGRA 08-09 września 2012 roku
W czasie Rypińskich Targów AGRA 2012 jak co roku były wystawiane prace naszych uczestników. wyroby jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pieniądze ze sprzedaży wyrobów zostały przeznaczone na integracje społeczną naszych uczestników.
Kulinariada 5 września 2012 roku
Po raz kolejny WTZ "Nadzieja" brał udział w Kulinariadzie zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie. Nasza grupa zdobyła trzecie miejsce w konkurencji grillowanie. Uczestnicy mogli także spróbować swoich sił w konkursie plastycznym, sportowych a także wokalnych.
Kurs Wsparcia Dziwnównek
Po raz kolejny WTZ "Nadzieja" został zaproszony przez Ligę Kobiet Polskich w Bydgoszczy na Letni Kurs Wsparcia. Kurs odbywał się w miejscowości Dziwnówek i był rozłożony dla naszych uczestników na dwie tury. Głównym celem Kursu Wsparcia była aktywizacja społeczna, usamodzielnianie i integracja osób niepełnosprawnych. W kursie brali udział Grzegorz Błażejewski, Sławek Matysiak, Grażyna Krajewska, Orciuch Daria, Orciuch Andrzej, Sobiech Katarzyna, Kropkowski Marcin, Grubaski Janusz, Orciuch Marek, Zwierzchowski Benedykt, Silkowski Daniel, Daniel Gołębiewski.
Przerwa wakacyjna 01-31 sierpnia 2012 roku
Przerwa wakacyjna w WTZ "Nadzieja" trwała od 1 do 31 sierpnia 2012 roku. Uczestnicy wypoczęci i z większym zapałem wrócili na zajęcia rehabilitacyjne.
Wycieczka do Warszawy 13 lipca 2012 roku
W dniu 13 lipca 2012 roku uczestnicy i pracownicy WTZ "Nadzieja" brali udział w wycieczce do Warszawy. Zapoznawano się z nowinkami technicznymi i przyrodniczymi Centrum Nauki Kopernik, zoorganizowano spacer po Straym Mieście.
Oceny półrocznych indywidualnych efektów rehabilitacji i realizacji indywidualnego programu rehabilitacji 02-06 lipca 2012 roku
W dniach 02-06 lipca 2012 roku w WTZ "Nadzieja" odbywały się półroczne oceny. W ocenach wzięli udział rodzice i uczestnicy. W ocenach brała także udział Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie - Irena Witkowska
Wycieczka do ZOO w Płocku 14 czerwca 2012 roku
Uczestnicy i pracownicy wyjechali w dniu 14 czerwca do Płocka na wycieczkę. W programie przewidzianio przedstawienie w Teatrze "Królewna Śnieżka", spacer po Płocku i wizyta w ZOO. Niestety tego dnia pogoda popsuła nam całą atmosferę wyjazdu.
Zawody Sportowe 5 czerwca 2012 roku
W hali Zespołu Szkół Nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie WTZ "Nadzieja" oraz Stowarzyszenie Osób Działających na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych "Razem" zorganizowali zawody sportowe dla 8 jednostek (ŚDS Rypin, Dom Dziecka w Rypinie, WTZ Aleksandrów Kujawski, WTZ Brodnica, WTZ Wąbrzeźno, Zespół Szkół Nr. 5 w Rypinie, WTZ "Modrzew" z Bydgoszczy, WTZ Rypin) z miasta Rypina oraz zaprzyjaźnionych, współpracujących z nami Warsztatów. W tym roku wprowadzono dwie konkurencje drużynowe: unihokej oraz serso i dwie nowe konkurencje indywidualne: rzuty hula-hop oraz rzut piłką do kosza. Oprócz konkurencji sportowych odbyły się występy zaproszonych gości a najlepszą atrakcją dla zawodników imprezy była możliwość skorzystania z basenu z atrakcjami wodnymi w Rypińskim Centrum Sportu w Rypinie.
Występy w Parafii Świętej Trójcy w Rypinie 3 czerwca 2012 roku
W czasie festynu rodzinnego zorganizowanego przez Parafię Świętej Trójcy w Rypinie grupa naszych uczestników wystawiała przedstawienie teatralne. Dla naszych uczestników było to już kolejne wyzwanie.
Dzień Dziecka 1 czerwca 2012 roku
Dzień Dziecka obchodziliśmy bardzo wesoło, zorganizowano dzień filmowy, uczestnicy mogli obejrzeć wspólnie filmy (dwie komedie).
Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych 30 maja 2012 roku
W dniu 30 maja 2012 roku WTZ "Nadzieja" brał udział w Dniu Otwartym w ZUS-ie dla Osób Niepełnosprawnych. Celem spotkania było upowszechnienie wiedzy o prawach osób niepełnosprawnych oraz udostępnienie zainteresowanym kompleksowej informacji w obszarze aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Nasi uczestnicy mogli także zaprezentować swoje prace.
Piknik w Skrwilnie 22 maja 2012 roku
Dnia 22 maja 2012 WTZ "Nadzieja" został zaproszony do wzięcia udziału w spotkaniu integracyjno - edukacyjnych pn. "Przyroda Ja i Ty" zorganizowanych przez GOPS w Skrwilnie. Nasi uczestnicy mogli zapoznać się z działalnością Nadleśnictwa Skrwilno, jego walorami przyrodniczymi i rekreacyjnymi. Uczestnicy brali udział w konkursie przyrodniczym, w spacerze po lesie. Atrakcją tego dnia było także ognisko i zabawy sportowe.
Rypińska Wiosna Teatralna
Dnia 18 maja 2012 roku nasi uczestnicy ( Daria Orciuch, Grzegorz Błażejewski, Wojciech Domeradzki, Sławek Matysiak, Daniel Gołębiewski, Grażyna Krajewska, Marcin Kropkowski, Marek Orciuch, Marcin Drozdowski) pod kierunkiem instruktor pracowni muzyczno - teatralnej brali udział w 39 Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych. Nasza grupa wystawiała spektakl pod tytułem "Wolny jak ptak" za który otrzymali szczególne wyróżnienie.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 10 maj 2012 roku
Uczestnicy i pracownicy w dniu 10 maja obchodzili Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Zorganizowano grillowanie, przygotowano wiele konkurencji sportowych i tanecznych. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, mogli wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu. W pikniku brała także udział Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie - Pani Irena Witkowska.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Myślęcinku 8 maja 2012 roku
Grupa naszych uczestników brała udział w festynie z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Umysłową w Myślęcinku. Spotkanie miało charakter plenerowy, uczestnicy mogli się wykazać m.in. zdolnościami plastycznymi.
Zawody w Wąbrzeźnie 17 kwietnia 2012 roku
Dnia 17.04.2012r. WTZ "Nadzieja" udał się na zawody pływackie "Radosny Plusk" do Wąbrzeźna. Pięciu uczestników reprezentowało naszą jednostkę: Marek Orciuch, Grzegorz Błażejewski, Marcin Kropkowski, Tomasz Sosnowski i Daniel Gołębiewski. W imprezie tej brało udział dziesięć jednostek z różnych miejscowości. Były konkurencje indywidualne i drużynowe. Rywalizacja była zacięta, ale tym razem nie było przegranych, każdy z uczestników zawodów otrzymał indywidualnie nagrody rzeczowe, dodatkowo każda z zaproszonych jednostek otrzymała puchar ufundowany przez Starostę Wąbrzeskiego i dyplom.
Dzień Otwarty w WTZ 16 kwietnia 2012 roku
W dniu 16 kwietnia 2012 roku WZ "Nadzieja" zorganizował Dzień Otwarty celem zapoznania społeczności lokalnej z działalnością i funkcjonowaniem WTZ. Celem było także pozyskanie nowych uczestników, zapoznanie ich ze specyfiką pracowni i uczestnikami.
29 marzec 2012 roku - Śniadanie Wielkanocne
W dniu 29 marca 2012 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. W uroczystości brali udział Starosta Powiatu Rypińskiego - Marek Tyburski, Wicestarosta Powiatu Rypińskiego - Danuta Tyraj, Przewodniczący Rady Powiatu - Krzysztof Cegłowski, Barbara Walczuk, Burmistrz Rypina - Paweł Grzybowski, ks. Prałat Tadeusz Zaborny - Proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Rypinie, Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie - Irena Witkowska, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie - Ewa Witkowska i inni zaproszeni goście. Uczestnicy tradycyjnie przygotowali wzruszające przedstawienie. Wszyscy wspólnie zasiedli do stołów. Śniadanie Wielkanocne nie odbyłoby się gdyby nie nasi hojni sponsorzy.
22 marzec 2012 roku - Kiermasz Wielkanocny
W dniu 22 marca 2012 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbył się kiermasz wielkanocny. Uczestnicy pod kierunkiem instruktorów przygotowali bardzo wiele ciekawych prac wielkanocnych i nie tylko. Wystawiano dekoracje wielkanocne m.in. wianki, figurki z masy solnej, można było także zakupić torby na zakupy, karki wielkanocne, a także figurki ze sklejki. Pracownia gospodarstwa domowego przygotowała wiele smacznych potraw. Przed wystawa prac uczestników można było zobaczyć bardzo wzruszający występ przygotowany przez uczestników WTZ.
8 marca 2012 roku - Dzień Kobiet
Tradycyjnie, 8 marca 2012 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" obchodziliśmy Dzień Kobiet. Ten dzień był wyjątkowy, pan kierownik wręczał wszystkim uczestniczkom i pracownicom aniołki z masy solnej. Tego dnia wszystkie Panie czuły się wyjątkowo. Wszyscy wspólnie zasiedliśmy do stołu przy kawie, herbacie i słodkościach. Następnie wszyscy wspólnie obejrzeliśmy film "Śniadanie do łóżka" a także "Listy do Juli".
13 luty 2012 rok - Walentynki w WTZ
Dnia 13 lutego 2012 roku w WTZ "Nadzieja" zorganizowano walentynki. Już wcześniej przygotowywano się do tego dnia. Marek Orciuch przygotowywał swój plakat, w którym m.in. informował o loterii fantowej. Uczestnicy ten dzień spędzili bardzo radośnie, obdarowywali się upominkami i życzeniami. Było bardzo wesoło, Marek wspólnie z panem Jankiem przygotował pokaz mody. Tego dnia grał dla nas pan Józef w ramach sponsoringu. Bardzo dziękujemy panu Józefowi za dobre serce.
24 styczeń 2012 rok - Bal Radości w Nadrożu
W dniu 24 stycznia 2012 roku, w Zespole Szkół nr 4 w Nadrożu odbył się XII Bal Radości. Niepełnosprawni Uczestnicy WTZ "Nadzieja" wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z innymi koleżankami i kolegami. Bal został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dla osób niepełnosprawnych z powiatu rypińskiego. Bal Radości okazał się tak jak w latach poprzednich wspaniałą zabawą, przyniósł naszym Uczestnikom wiele radości i zadowolenia.
09- 13 styczeń 2012 rok - Roczne Oceny
W dniach od 9 do 13 stycznia w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbywały się roczne oceny indywidualnych efektów rehabilitacji i realizacji indywidualnego programu rehabilitacji. W ocenach brała udział pani Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie.
15 grudnia 2011 roku Spotkanie Wigilijne
W Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" 15 grudnia 2011 roku odbyło się Spotkanie Wigilijne, na które przybyli zaproszeniu goście, m.in. Danuta Tyraj - Wicestarosta Rypiński, Krzysztof Cegłowski - Przewodniczący Rady Powiatu, ks. Krzysztof Kujawa - Proboszcz Parafii Św. Stanisława Kostki w Ostrowitem, Iwona Trojakowska - Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rypinie, Ewa Sokołowska - przedstawiciel PCPR, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, członkini LKP Daniela Karpińska oraz przedstawiciele rodziców uczestników Ewa Kruzińska i Stanisława Zawadzka. Uczestnicy przygotowali przestawienie pt. "Bóg rodzi się w człowieku".
02 grudnia 2011 roku Kiermasz Bożonarodzeniowy
Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w Warsztacie Terapii Zajęciowej wystawiano na sprzedaż prace uczestników, można było zakupić m.in. choinki, stroiki, dekoracje świąteczne, kalendarze, poduszki. Uczestnicy przygotowali także krótkie przedstawienie. Prace uczestników można było także zakupić podczas sesji w Starostwie Powiatowym w Rypinie a także w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Rypinie.
15 listopada 2011 roku Występy z Okazji Narodowego Święta Niepodległości
Uczestnicy, jak co roku przygotowali przedstawienie z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości brali udział rodzice uczestników a także Pani Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie.
26 październik 2011 roku Zawody Kręglarskie w Brodnicy
Uczestnicy - Marek Orciuch, Marcin Krokowski, Marcin Drozdowski, Tomek Sosnowski brali udział w Turnieju Kręglarskim Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zawody odbyły się w Brodnicy.
29 wrzesień 2011 roku Piknik na Pożegnanie Lata
W dniu 29 września 2011 roku w WTZ odbył się piknik z okazji pożegnania lata. Przybyli zaproszeni goście m.in. Wicestarosta - Danuta Tyraj, Przewodniczący Rady Powiatu - Krzysztof Cegłowski, Kierownik PCPR - Ewa Witkowska, Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie - Irena Witkowska, Członek LKP Koła w Rypinie - Daniela Karpińska. Podczas pikniku nie zabrakło występów muzycznych Sławka Matysiaka i Andrzeja Orciucha. Zostały także przygotowane bardzo ciekawe konkursy z nagrodami m.in. rzut woreczkiem do kosza, bieg w nartach, bieg w gaciach, jedzenia jabłka na czas, picie napoju ze słomką, napełnianie szklanki wodą, wbijanie gwoździ.
26 wrzesień 2011 rok Msza Święta w Oborach
W poniedziałek 26 września 2011 roku uczestnicy, pracownicy i rodzice uczestników wzięli udział w mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.
22 września 2011 roku V Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych
Jedenaście zespołów wzięło udział w V Festiwalu Artystycznym Osób Niepełnosprawnych, który 22 września 2011 r. odbył się w Szubińskim Domu Kultury. Głównym organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Szubinie. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało: Nasz Dobry Polski Rock, ,,Chcemy być sobą" - tytuł piosenki słynnej grupy rockowej Perfect. W festiwalu udział brali: Sławek Matysiak (zajął III miejsce w II kategorii), Lidia Rzymkowska, Andrzej Orciuch, Marcin Kropkowski, Daniel Gołębiewski.
15 września 2011 roku Zawody w Małym Rudniku
W czwartek 15 września 2011 roku Marcin Kropkowski, Marek Orciuch, Marcin Drozdowski, Grzegorz Błażejewski, Tomek Sosnowski wraz z rehabilitantką udali się na zawody do Małego Rudnika koło Grudziądza. Marek Orciuch zdobył I miejsce w kategorii bieg na 200 m. II miejsce jako drużyna uczestnicy zajęli w konkurencji bieg w gaciach, III miejsce drużynowe uczestnicy zajęli w kategorii sztafeta 4x100 m.
14 września 2011 roku Zawody w Wąbrzeźnie
W dniu 14 września Lidia Rzymkowska i Michał Zawistowski wzięli udział w zawodach kręgarskich. Zawody odbyły się w kręgielni Mango w Wąbrzeźnie. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, puchar oraz dyplomy.
7 wrzesień 2011 roku Kulinariada
7 września już po raz piąty Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie zorganizował Kulinariadę. W zmaganiach kulinarnych brało udział 9 drużyn w tym nasz WTZ. Nasza drużyna (Grażyna Krajewska, Marcin Drozdowski, Daniel Sosnowski) wraz z opiekunem przygotowywała sałatkę. Zdobyliśmy 2 miejsce w tej konkurencji, drużyna otrzymała bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Rypina. Były także występy wokalne uczestników - Andrzej Orciuch wykonał kilka piosenek.
18-25 sierpień 2011 rok Kurs Wsparcia w Mielnie
W dniu 18. 08. 2011.r sześcioosobowa grupa uczestników WTZ (Karolina Kopczyńska, Marcin Kropkowski, Daniel Silkowski, Janusz Grubalski, Ewelina Milarska i Justyna Zawistowska) wraz z dwoma opiekunami wyjechali do Mielna. Kurs Wsparcia był realizowany był przez Ligę Kobiet Polskich z Bydgoszczy. Głównym celem kursu była aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych poprzez kształtowanie aktywnej postawy wobec innych oraz podnoszenie zdolności poznawczych.
21 czerwiec 2011 rok Piknik w Okoninie
W dniu 21.06.2011 roku w Okoninie (gmina Brzuze) państwo Ewa i Ryszard Kruzińscy zorganizowali już V Letni Piknik pod hasłem "Naszą nadzieja jest być razem". W pikniku brali udział uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja", Środowiskowego Domu Samopomocy z Rypina, Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" z Ugoszcza oraz Stowarzyszenie Osób Działające na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych "RAZEM". W tym ważnym dniu nie zabrakło również Starosty Pana Marka Tyburskiego, Wicestarosty Pani Danuty Tyraj, Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Krzysztofa Cegłowskiego, Radnego Sejmiku Województwa Pana Pawła Zgórzyńskiego oraz innych ważnych gości zaproszonych przez państwa Kruzińskich.
18 czerwiec 2011 roku Zawody Sportowe
Zmagania sportowe miały miejsce na sali w Zespole Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie. Organizatorami zawodów sportowych byli: Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" oraz Stowarzyszenie Osób Działających na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych "RAZEM". 48 zawodników reprezentowało 8 drużyn: WTZ Brodnica, WTZ Wąbrzeźno, WTZ Kowalewo Pomorskie, Zespół Szkół Nr 5 Rypin, ŚDS Rypin, GOPS Skrwilno, Dom Dziecka Rypin oraz WTZ Rypin. W czasie zawodów sportowych zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach drużynowych: unihokej i chusta oraz jednej konkurencji indywidualnej: najsilniejszy siłacz.
4 czerwiec 2011 rok Rypińska Wiosna Teatralna
Uczestnicy WTZ brali 4 czerwca 2011 roku udział w 38 Rypińskiej Wiośnie Teatralnej, wystawiali przedstawienie pt. "Trzy dni, czyli wigilijny cud". Dla uczestników było to ogromne wyzwanie, stanąć na scenie przed tyloma osobami. Wszyscy uczestnicy jednak sobie świetnie poradzili, zdobyli honorowe wyróżnienie.
2 czerwca 2011 roku Wyjazd do Torunia
Uczestnicy i pracownicy wyjechali do kina w Toruniu na film "Milion Dolarów", komedia przypadła wszystkim do gustu, było bardzo wesoło. Po filmie spacerowaliśmy uliczkami Torunia.
8 maj, 15 maj, 29 maj 2011 rok Występy w Parafiach
"Zbudź się mój duchu" to tytuł montażu słowno-muzycznego, jaki prezentowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Nadzieja w Rypinie w Parafii Ostrowite, w Parafii Łęg w powiecie Drobińskim a także w Parafii w Okalewie. Był to wzruszający program przypominający nie tylko o Zmartwychwstaniu Jezusa ale także o dzisiejszym świecie, w którym coraz więcej brutalności, krzywdy, zła, obojętności i egoizmu
13 maj 2011 rok Wycieczka do Lichenia
13 maja 2011 roku uczestnicy, pracownicy oraz opiekunowie wyjechali do Lichenia. Uczestniczyliśmy we myszy świętej, zwiedzaliśmy Sanktuarium Maryjne z przewodnikiem, można było usłyszeć wiele ciekawych historii. Można było pobrać wodę z cudownego źródełka a także zakupić pamiątki. Pogoda niestety nas tego dnia nie rozpieszczała.
14 kwiecień 2011 rok - Śniadanie Wielkanocne
14 kwietnia 2011 roku w WTZ odbyło się Śniadanie Wielkanocne, uczestnicy przygotowali występ pt. "Zbudź się mój duchu". Na wspólne śniadanie przybyli zaproszeni goście, m.in. Danuta Tyraj - Wicestarosta Powiatu Rypińskiego, Krzysztof Cegłowski - Przewodniczący Rady Powiatu, Ewa Witkowska - Kierownik PCPR, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska, Stanisława Zawadzka, Ewa Kruzińska, Zenon Fede. Na stole wielkanocnym nie zabrakło świątecznych potraw, którymi obdarzyli nas nasi sponsorzy.
5 kwietnia 2011 roku Kiermasz Wielkanocny
Kiermasz Wielkanocny odbył się 5 kwietnia 2011 roku, wystawiane były prace uczestników, kupujących nie brakowało. Uczestnicy przygotowali przedstawienie pod tytułem "Pokusa". Wszyscy byli pod wrażeniem występu. Na kiermaszu można było zakupić prace wykonywane przez uczestników poszczególnych pracowni. Powodzeniem cieszyły się prace plastyczne, można było także kosztować smakołyków w pracowni gospodarstwa domowego. Na kiermasz został także zaproszony zespól muzyczny.
23.03.2011 roku Powitanie Wiosny
Uczestnicy i pracownicy 23 marca 2011 roku przywitali wiosnę. Paliliśmy wcześniej przygotowaną Marzannę. Smażyliśmy nad ogniskiem kiełbaski. Na tym jednak dzień się nie zakończył. Uczestnicy i pracownicy brali udział w zawodach przygotowanych przez rehabilitantkę. Przygotowane konkurencje: picie napoju na czas, wbijanie gwoździ w decki na czas, przeciąganie liny, gra w hokeja, rzut do kosza, odgadywanie smaków, toczenie opony między pachołkami.
16.02.2011 rok Wyjazd do Bydgoszczy
W środę 16 lutego 2011 roku dziewięciu uczestników WTZ (Marcin Kropkowski, Marcin Drozdowski, Andrzej Orciuch, Daria Orciuch, Katarzyna Ziółkowska, Daniel Sosnowski) kierownik WTZ oraz instruktor pracowni muzyczno - teatralnej wyjechali do Bydgoszczy. Uczestnicy brali udział w zawodach Boccia z drużyną z Bydgoszczy. Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić warsztat i nawiązać nowe znajomości.
18.01.2011 rok Bal Radośći w Nadrożu
Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej brali jak co roku udział w już XI Balu Radości zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie. Na bal przybyły osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami z naszego powiatu. Wiele osób miało oryginalne stroje. Odbywały się różne konkursy i występy. Z naszego warsztatu zaprezentowali się: Sławomir Matysiak, Marek Orciuch, Karolina Kopczyńska, Elżbieta Zawadzka, Katarzyna Ziółkowska oraz Daniel Silkowski. Nasi uczestnicy byli bardzo zadowoleni z Balu Radości, jeszcze długo wspominali ten magiczny dzień.
10-13.01.2011 rok Roczne Oceny Indywidualnych Efektów Rehabilitacji Realizacji Indywidualnego Programu Rehabilitacji
W styczniu odbyły się Roczne Oceny Indywidualnych Efektów Rehabilitacji Realizacji Indywidualnego Programu Rehabilitacji. W ocenach brała udział Przewodnicząca Ligii Kobiet Polskich Koła w Rypinie - Irena Witkowska. Każda ocena były prezentowana indywidualnie każdemu rodzicowi i uczestnikowi. Podczas ocena nie było obecnych czterech rodziców.
14.12.2010 roku Spotkanie Wigilijne
Tradycyjnie zorganizowano spotkanie Wigilijne dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej a także gości. W tak ważnym dla nas momencie byli z nami: Danuta Tyraj - Wicestarosta Rypiński, Iwona Trojakowska - Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rypinie, Irena Witkowska - Przewodnicząca LKP Koła w Rypinie, Daniela Karpińska, Marzena Krajewska - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ewa Kruzińska - Przewodnicząca Rady Rodziców, Stanisława Zawadzka, Hanna Krokowska. Uczestnicy dość długo przegotowywali się do tego dnia, brali udział w próbach do przedstawienia, uczyli się tekstów, przygotowywali potrawy, stroiki na stół. Ten jeden dzień w roku jest dla każdego uczestnika bardzo wyjątkowy.
02.12.2010 rok Kiermasz Bożonarodzeniowy
Dnia 2 grudnia 2010 roku zorganizowaliśmy kiermasz Bożonarodzeniowy. Zaprosiliśmy bardzo wielu gości, aby mogli poznać nas i nasze prace. Niestety w tym roku aura nam nie dopisała. Z powodu bardzo obfitych opadów śniegu nie dojechali uczestnicy z powiatu, nie odbyło się także planowane przedstawienie. Udało nam się mimo wszystko sprzedać wiele naszych prac z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają.
26.10.2010 rok Zawody w Brodnicy
Uczestnicy: Marcin Kropkowski, Grzegorz Błażejewski, Marek Orciuch, Benedykt Zwierzchowski pod nadzorem rehabilitantki brali udział w II Turnieju Kręglarskim Osób Niepełnosprawnych w Brodnicy. Zdobyliśmy puchar drużynowy, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
14.09.2010 rok Zawody w Wąbrzeźnie
Lidia Rzymkowska i Michał Zawistowski wraz z rehabilitantką brali udział w imprezie sportowo - rekreacyjnej "Strzał w dziesiątkę". Zawody te odbyły się w kręgielni Mango w Wąbrzeźnie były zoorganizowanie wyłącznie dla osób na wózkach inwalidzkich. Zdobyliśmy trzecie miejsce, otrzymaliśmy puchar Starosty Wąbrzeskiego.
11-12.09.2010 roku Targi Rypin "AGRA"
W naszym warsztacie wykonujemy wiele artykułów, które możemy wyprzedawać na kiermaszach. W tym roku braliśmy po raz kolejny udział w Targach "Rypin AGRA 2010", mieliśmy okazję wystawić prace naszych uczestników. Środki finansowe zdobyte w czasie AGRY będą przeznaczone na cele integracyjne uczestników WTZ.
07.09.2010 roku Kulinariada
Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" brał już po raz czwarty udział w Kulinariadzie zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Rypinie. W konkursie brało udział 10 drużyn z naszego województwa. W konkursie kulinarnym warsztat reprezentowali uczestnicy pracowni gospodarstwa domowego wraz z instruktorem. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w kategorii grillowanie.
14 lipiec - Piknik Letni
14 lipca w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" odbył się letni piknik w którym uczestniczyli zaproszeni goście ( m.in. wicestarosta pan Piotr Pawłowski), uczestnicy oraz ich rodzice, kierownik, a także pracownicy WTZ. Uroczystość rozpoczął przemówieniem pan kierownik po czym przystąpiono do grilowania. W czasie trwania pikniku odbywały się różne gry i zabawy w której uczestniczyli nie tylko podopieczni warsztatu , ale także rodzice i pracownicy.
29 czerwiec - Dzień Ojca
Dzień Ojca podobnie jak Dzień Matki w WTZ rozpoczęto od przedstawienia artystycznego w trakcie, którego uczestnicy wręczyli swoim ojcom kwiaty. Wszyscy ojcowie byli również bardzo wzruszeni, nie obyło się bez łez. Na koniec spotkania przygotowano pokaz slajdów zdjęć z wycieczki do Malborka.
11 czerwiec - wycieczka do Malborka
Podopieczni WTZ "Nadzieja" w Rypinie wybrali się do Malborka by zwiedzić temtejszy zamek. Uczesnicy mieli okazję poznać historię zamku (zarówno za czasów krzyżackich jak i polskich), zobaczyć wnętrza, tarasy komnaty, a także muzealne zbiory m.in kolekcję bursztynu czy też kolekcję militariów.
30 maj - Dzień Matki
Dzień Matki w WTZ rozpoczęto od przedstawienia przygotowanego przez instruktora pracowni muzyczno-teatralnej w trakcie którego uczestnicy wręczyli swoim mamom kwiaty. Wszystkie mamy bez wyjątku były bardzo wzruszone. Na koniec spotkania przygotowano pokaz slajdów zdjęć z wycieczki do Solca Kujawskiego
21 maj - wycieczka do Juraparku w Solcu Kujawskim
21 maja uczestnicy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Juraparku by zaznajomić sie z wiedzą na temat życia dinozaurów. Pod okiem przewodnika uczesticy mogli zobaczyć jak wyglądało niegdyś życie na naszej planecie. Blisko dwu godzinny spacer po lesie i muzeum zakończony obiadem w restauracji sprawił wielką radość uczestnikom.
5-6 maj - obchody z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
5 maja czworo uczestników warsztatu udało się do Bydgoszczy by tam świętować Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pozostali uczestnicy otrzymali zaproszenie do Muzeum Ziemii Dobrzyńskiej w Rypinie gdzie mogli zobaczyć m.in. jak wyglądało niegdyś osadnictwo w Rypinie oraz piwnice domu kaźni. 6 maja natomiast piątka uczestników wraz z opiekunami udała się do Żninia gdzie odbyły się rozmaite występy artystyczne.
30 marca 2010 - Śniadanie wielkanocne
30 marca 2010 roku odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Jak co roku wydarzenie to uświetnili przybyli goście. O godzinie 11.00 rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowywała instruktor Magdalena Lewandowska wraz z uczestnikami. Uczestnicy WTZ wręczyli wszystkim przybyłym gościom drobne upominki wykonane w pracowni plastyczno - rękodzielniczej. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, tradycyjnie podzielono się jajkiem i spożywano posiłki przygotowane przez uczestnikow.
24 marca 2010 - I Dzień wiosny
24 marca 2010 roku uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" obchodzili I dzień wiosny. Uroczystość rozpoczęła się od występu przygotowanego przez panią Magdalenę Lewandowską,a następnie instruktorzy opowiedzieli o tradycji związanej z Marzanną. Po tych wydarzeniach przystąpiono do spalenia Marzanny w ognisku. Wszyscy bawili się świetnie, piekli kiełbaski i dyskutowali o nadchodzącej wiosnie.
18 marca 2010 - Kermasz wielkanocny
Dnia 18 marca już kolejny rok z rzędu miał miejsce Kiermasz wielkanocny. Uczestnicy wszystkich pracowni przygotowali wiele ciekawych prac m.in. kartki wielkanocne, poduszki, obrazy czy chociażby zajączki, które następnie wszyscy przybyli goście mogli zakupić. Właściwa część kiermaszu rozpoczęła się od występu muzycznego specjalnego gościa, pana Piotra Szałwińskiego, który tym występem promował swoją płytę. Następnie wszyscy goście mieli okazję zwiedzić większość pracowni WTZ i obejrzeć prace wystawione przez uczestników.
12 - 13 września 2009 - XIX Targi "AGRA" Rypin
W dniach 12 i 13 września na Stadionie Miejskim Odbyły się XIX Targi "Agra" Rypin. W czasie AGRY wystawiane były prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja", wyroby cieszyły się zainteresowaniem. Sprzedano kilkanaście prac, jednak zabrakło w tym roku bardzo ładnych prac z pracowni plastyczno rękodzielniczej, tj. witraży, bardzo pięknych obrazów. Podczas AGRY można było zakupić prace uczestników typu, wianki, ręcznie robione kule, drzewka z liści, poduszki, bieżniki, notesy, gazetkę warsztatową, kolorowanki, wyroby z drewna. Dochód zebrany w czasie AGRY zostanie przeznaczony na imprezy integracyjne uczestników.
8 września 2009 rok - Kulinariada
W dniu 8 września Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie zorganizowała Kulinariadę, na którą zaproszono m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja". Impreza odbyła się na Stadionie Miejskim w Rypinie. Kierownik ŚDS przywitała wszystkich gości, głos zabrał także Burmistrz Miasta Rypina - Marek Błaszkiewicz. WTZ "Nadzieja" w konkursie kulinarnym reprezentowała 3 osobowa grupa: Grażyna Krajewska, Marcin Drozdowski oraz Daniel Sosnowski.
Sierpień 2009 rok - Kurs Wsparcia Unieście
Liga Kobiet Polskich Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy w ramach dofinansowania zadań zlecanych PFRON zorganizowała kurs wsparcia w nadmorskim Unieściu dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W projekcie tym brały udział WTZ-ty z Bydgoszczy, Żnina, Iławy, Ostródy a także czworo uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" z Rypina.
16.06.2009 rok - IV Letni Piknik Integracyjny
W tym roku Państwo Ewa i Ryszard Kruzińscy, rodzice naszej Uczestniczki Izy wraz z kierownikiem WTZ zorganizowali IV Letni Piknik Integracyjny w Okoninie 16 czerwca 2009 roku. Pogoda niestety w tym roku nam nie dopisała, było deszczowo, ale piknik był bardzo udany.
4.06.2009 rok - Dzień Matki i Dzień Dziecka
W dniu 4 czerwca 2009 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" zorganizowano Dzień Matki połączony z Dniem Dziecka. Pracownia muzyczno - teatralna przygotowała wzruszający występ dla mam naszych uczestników, natomiast pracownia gospodarstwa domowego przygotowała pyszne kiełbaski z grilla. Uczestnicy obdarowali swoje najukochańsze mamy pięknymi różami. Nasi podopieczni brali w tym dniu udział w zawodach sportowych i innych zabawach zorganizowanych m.in. przez rehabilitantkę.
25 - 30.05.2009r. - Wycieczka Białowieża - Wilno
25 maja 2009 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" wraz z opiekunami wyjechali na 6 dniowa wycieczkę: Tykocin - Białystok - Białowieża - Wilno - Troki - Kowno.
16.05.2009r. - V Rypińska Spartakiada Sprawnych Inaczej
Zmagania sportowe miały miejsce na sali w Zespole Szkół Miejskich - Gimnazjum im. Józefa Wybickiego Rypinie w dniu 16 maja 2009 roku. Organizatorami Spartakiady byli: Liga Kobiet Polskich Koła w Rypinie, Stowarzyszenie osób Działających na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych "RAZEM", Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja". 120 zawodników reprezentowało 20 drużyn: WTZ "Modrzew" Bydgoszcz, WTZ Żnin, WTZ Szubin, WTZ Brodnica, WTZ Kowalewo Pomorskie, WTZ Wąbrzeźno, ŚDS Rypin, WTZ Toruń, ZAZ Stanisławowo, ZS Nr 5 Rypin, GOPS Brzuze, GOPS Skrwilno, WTZ Chełmno, WTZ Aleksandrów Kujawski, WTZ Świecie, WTZ Piotrków Kujawski, WTZ Solec Kujawski, WTZ Grudziądz, DPS "Kombatant" Ugoszcz, WTZ "Nadzieja" Rypin. W czasie Spartakiady zawodnicy rywalizowali w V grupach startowych: I grupa to kobiety do 35 roku życia, II grupa to mężczyźni do 35 roku życia, III grupa to osoby z dysfunkcja aparatu ruchowego na wózku, IV grupa to osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności słaba kondycją fizyczną i koordynacją ruchową, V grupa to osoby od 36 - 45 roku życia.
8.04.2009 rok - Śniadanie Wielkanocne
W dniu 8 kwietnia 2009 roku odbyło się Śniadanie Wielkanocne. O godzinie 10.00 rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowywała instruktor Magdalena Lewandowska wraz z uczestnikami, którzy już od dłuższego czasu brali udział w próbach. Występy były bardzo wzruszające, uczestnicy byli bardzo przygotowani. Gdy zaśpiewali "Barkę" w wielu oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Uczestnicy WTZ wręczyli wszystkim przybyłym gościom drobne upominki wykonane przez uczestników pracowni plastyczno - rękodzielniczej. Wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, tradycyjnie podzielono się jajkiem.
20.03.2009 rok - Pierwszy Dzień Wiosny
20 marca 2009 roku uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Zostało przygotowane ognisko przez pana Janka Brodowskiego. Pan kierownik i pani Agnieszka Lewandowska opowiedzieli nam o tradycji związanej z Marzanną, po czym spaliliśmy nasza kukłę, która przygotowywali uczestnicy wraz z instruktorem pracowni plastyczno rękodzielniczej.
18.03.2009 rok - wyjazd do Torunia
18 marca 2009 rok w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się konferencja dotycząca zasad współpracy i finansowania zadań związanych z działaniami na rzecz osób niepełnosprawnych. Konferencja była połączona z wystawą prac osób niepełnosprawnych. 18 marca obchodzono Światowy Dzień Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych. Na konferencje udał się pan kierownik WTZ Henryk Siemiątkowski wraz z panią Katarzyną Zielińską. Prace uczestników WTZ "Nadzieja" wystawiała pani Agnieszka Lewandowska wraz z uczestnikami Markiem Orciuchem i Marcinem Kropkowskim.
10.03.2009r. - imieniny Pani Heleny Feldheim
Kierownik WTZ, instruktor Magdalena Lewandowska i uczestnicy wybrali się do pani Heleny Feldheim 10.03.2009 roku. Przez dłuższy czas przygotowywaliśmy się do tego wyjazdu, uczestnicy brali udział w próbach, gdyż zaplanowane były występy. Uczestnicy pracowni plastyczno rękodzielniczej pod kierunkiem Agnieszki Lewandowskiej namalowali dla pani Heleny piękny obraz. Pani Helena nie kryła wzruszenia, spotkanie przebiegło w miłej atmosferze zakończone wspólnym śniadaniem.
16.03.2009r. - Dzień Kobiet
Dzień Kobiet Nasi Uczestnicy zorganizowali 06.03.2009 roku. Przygotowywali się do niego pod kierunkiem instruktor Magdaleny Lewandowskiej. Występem zrobili ogromna niespodziankę wszystkim uczestniczkom oraz pracownicom WTZ. Na zakończenie Magdalena Lewandowska przedstawiła Warsztatowy Telexpress. Pan kierownik Henryk Siemiątkowski złożył życzenia z tej okazji wszystkim kobietom. Każda otrzymała przepiękną różę.
13.02.2009r. - Walentynki w WTZ "Nadzieja"
W tym roku Walentynki przypadały w sobotę, w związku z tym w Warsztacie Terapii Zajęciowej obchodziliśmy je w piątek 13.02.2009 roku. Pracownia muzyczno teatralna zorganizowała dyskotekę, w której brali udział wszyscy uczestnicy. Pracownice i uczestniczki WTZ "Nadzieja" otrzymały drobne upominki w postaci błyszczyków. Bardzo miło wspominamy ten dzień
9.02.2009r. - Spotkanie z Panią Mirosławą Kowalczyk
W poniedziałek 09.02.2099 roku uczestnicy WTZ "Nadzieja" spotkali się z Panią Mirosławą Kowalczyk w oddziale dziecięcym Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie. Pani Mirosława jest przedstawicielką Klubu Literackiego. Autorka opowiedziała nam o swojej twórczości, przeczytała nam kilkanaście wierszy z poezji dziecięcej.
20.01.2009r. - Bal Radości
16 stycznia 2009 roku w Zespole Szkół nr 4 w Nadrożu uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami wzięli udział w IX Balu Radości. Bal Radości był zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu. Patronat honorowy objął Starosta Rypiński - Marek Tyburski.
1.12.2008r. Minęło 5 lat istnienia WTZ
Dnia 1 grudnia 2008 roku minęło 5 lat istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja". Początkowo było bardzo trudno, rodzice nie zawsze chcieli aby ich dzieci zostały uczestnikami - wynikało to z nieświadomości, braku akceptacji, istniały różne inne obawy Przez te pięć lat bardzo dużo się zmieniło na lepsze. Trzy lata temu utworzono pracownie komputerowo - poligraficzną, w związku z tym można było przyjąć pięciu nowych uczestników. Był to dla warsztatu wyjątkowy czas, mogliśmy obserwować proces rehabilitacyjny naszych uczestników, pięciolecie WTZ "Nadzieja" obchodzono bardzo skromnie, w atmosferze bardzo miłej. Rodzice podziękowali kierownikowi WTZ Henrykowi Siemiątkowskiemu za trud i troskę wręczając bukiet kwiatów.
1.12.2008r. Kiermasz Bożonarodzeniowy
Dnia 01.12.2008 roku tradycyjnie odbył się przedświąteczny kiermasz. O godzinie 14.00 odbyła się część artystyczna, przybyło wielu rodziców oraz zaproszonych gości. Można było zakupić wiele ciekach prac wykonanych przez uczestników. Kupujących nie brakowało, największym powodzeniem cieszyły się choinki wykonane z szyszek, poduszki wykonane w pracowni kroju i szycia, a także kalendarze wykonane przez uczestników pracownik komputerowo - poligraficznej i ozdoby z drewna wykonane w pracowni stolarsko - ogrodniczej.
4-5.11.2008r. Kursokonferencja w Bydgoszczy
W dniach 4-5 listopada 2008 roku odbyła się kursokonferencja w Bydgoszczy, w której brali udział kierownik WTZ, oraz instruktorzy. Organizatorem kursokonferencji była Liga Kobiet Polskich oraz PFRON. Tematem konferencji szkoleniowej była "Praca terapeuty w Warsztacie Terapii Zajęciowej".
30.10.2008r. Konkurs Sportowy
Dnia 30.10.2008 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" odbył się konkurs sportowy. Organizowała go Pani Rehabilitanka Katarzyna Celebucka. Konkurs składał się z trzech konkurencji. W każdej konkurecji udział brały 4 osoby . I miejsce w konkurencji "slalom z piłką nożną miedzy kolanami" zajął Marek Orciuch. W konkurencji "rzut do tarczy" I miejsce zajęła Justyna Zawistowska. W ostatniej konkurencji "rzut na bramkę" I miejsce zajął Andrzej Fabiański. Zwycięcy otrzymali upominki.
14.10.2008r. Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 14 października 2008 roku obchodziliśmy w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Dzień Nauczyciela. Ogromną niespodzianką dla nas było przybycie rodziców ze słodkościami. Instruktorzy dostali piękne róże oraz inne upominki od uczestników. Był to bardzo miły dzień, na pewno będziemy go długo wspominać.
30.09.2008r. Pożegnanie lata
Dnia 30 września 2008 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Nadzieja" odbył się piknik z okazji Pożegnania Lata, w którym udział wzięli uczestnicy warsztatu, pracownicy, kierownik WTZ - Henryk Siemiątkowski oraz Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich pani Irena Witkowską. Po części artystycznej rozpoczęły się konkursy sportowe przeplatane z muzyką i tańcem.
25.09.2008r. Szubin
Dnia 25.09.2008 roku odbył się II Wojewódzki Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych Szubin 2008. Festiwal odbył się w Szubińskim Domu Kultury a organizatorem był WTZ "PELIKAN" z Szubina oraz Przewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego Ligi Kobiet Polskich w Bydgoszczy Helena Feldheim. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje zdolności muzyczne w 4 kategoriach: solista z piosenką dowolną, solista z piosenką obowiązkową- w tym roku były to utwory Marka Grechuty, recytacja, zespół wokalny.
13-14.09.2008r. "AGRA"
Agra po raz czwarty była okazją do pokazania społeczeństwu swojej twórczości. Ukoronowaniem całorocznej ciężkiej pracy, zaangażowania uczestników i pracowników warsztatu w przygotowanie różnego rodzaju wytworów, "zebranie plonów": stolarskich, krawieckich i plastyczno - rękodzielniczych. Wszystkie prace wykonane zostały ręcznie, z wielkim trudem, więc wykazują się dużą oryginalnością. Kupujących nie brakowało, prace cieszyły się dużym zainteresowaniem, co dla Nas wszystkich jest powodem do dumy.
11.09.2008r. Pielgrzymka od Obór
Dnia 11 września 2008 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" w Rypinie wraz z pracownikami WTZ i rodzicami udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. O godzinie 10.00 odbyła się msza święta w intencji uczestników i pracowników WTZ oraz rodziców.
10.09.2008r. Kulinariada
Dnia 10 września 2008 ROKU Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie zaprosił uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Nadzieja" wraz z opiekunami do wzięcia udziału w II konkursie kulinarnym "KULINARAIADA 2008" na Stadionie Miejskim w Rypinie. W konkursie brali udział uczestnicy środowiskowych Domów Samopomocy z Nowej Wsi, Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego oraz WTZ "Nadzieja". Nasz Warsztat miał 3 - osobową reprezentację. Konkurencja była bardzo duża. Drużyna otrzymała piękny dyplom i wiele ciekawych upominków.
30.06.2008 Letni Piknik
Dnia 30 czerwca 2008 roku państwo Ewa i Ryszard Kruzińscy wraz z Warsztatem zorganizowali w Okoninie "Letni Piknik". W pikniki wzięli udział uczestnicy rodzice oraz liczni goście. Uczestnicy przygotowali ciekawą cześć artystyczną - skecz, piosenki i układy taneczne. Wziąć można było udział w licznych konkursach, całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
23.06.2008. Dzień Ojca
W dniu 23 czerwca jest obchodzony w Polsce Dzień Ojca. Uczestnicy warsztatu przygotowali w tym dniu dla swoich ojców drobne upominki oraz występ artystyczny który wywołał ogromne wzruszenie wśród wszystkich zebranych.
21.06.2008 Spotkanie Radości
W dniu 21 czerwca 2008 roku na utrzymanej w indiańskim stylu imprezie integracyjnej w Skrwilnie bawiła się całą gmina oraz uczestnicy. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Skrwilno. Głównym celem imprezy była integracja osób niepełnosprawnych i ich rodzin którzy mają rozmaite bariery ograniczające ich szanse na udział w życiu towarzyskim gminy.
16.06 - 18.08.2008 Konkursy
W dniach 16,17, i 18 czerwca w Warsztacie odbywały się konkursy. Pierwszy konkurs odbył się 16 czerwca i polegał na namalowaniu martwej natury z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. 17 czerwca rozstrzygnięty został konkurs pt. "Czystość to zdrowie" zorganizowany przez gabinet pielęgniarski i trwał od 31.01.-01.05.2008 roku. Oceniany był wygląd zewnętrzny uczestników, zachowanie i przestrzeganie przepisów BHP. Dnia 18 czerwca rozstrzygnięty został konkurs psychologiczny "Anioły". Trwał on od 16.05.-13.06. i miał na celu promowanie wśród uczestników dobrego zachowania.
14.06.2008 Integracja i rywalizacja na wesoło
Dnia 14 czerwca 2008 roku w Kowalewie Pomorskim odbyły się XIV Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych pod hasłem " Bądźmy Razem" oraz VIII Spotkanie Integracyjne. Na tegoroczne zmagania sportowe przybyło 552 osoby, w tym 321 zawodników reprezentujących 23 placówki: WTZ, DPS, GOPS, OSW, Stowarzyszenia oraz Świetlice. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji gier i zabaw. Licznie zgromadzeni mogli pożywić się ciepłą kiełbaską oraz grochówką.
30.05. - 05.06.2008 Wycieczka w Góry
W dniach 30.05 - 05.05.2008 roku uczestnicy Warsztatu przebywali na wycieczce na trasie Sudety - Praga. Po drodze zwiedzili takie miejsca jak Rynek we Wrocławiu, Panorama Racławicka, Duszniki Zdrój, Kłodzko, Polanica zdrój wraz ze wspaniałymi wodami zdrojowymi , Muzeum Misyjne Białych Sercanów. Po drodze zwiedzili także Muzeum Skoda Auto oraz w końcu upragnioną Pragę z wszystkimi atrakcjami. Po ekscytujących i męczących dniach wszyscy wrócili bezpiecznie do domów.
29.05.2008 Konkurs Kulinarny
Dnia 29 maja odbył się konkurs kulinarny, z przygotowanych przez pracownię gospodarstwa domowego produktów należało wykonać 2 kanapki w ciągu 30 minut. Uczestnicy bardzo szybko uporali się z zadaniem. Komisja oceniła wygląd kanapek, czystość i estetykę miejsca pracy.
26.05.2008 Dzień Matki
Dnia 26 maja 2008 roku w Warsztacie odbyło się zebranie z rodzicami a głównie z matkami uczestników by świętować Dzień Matki. Uczestnicy z pracowni muzyczno-teatralnej przygotowali część artystyczną na tą okazję a także upominki , które wręczyli po występach.
17.05.2008 IV Rypińska Spartakiada
Impreza odbyła się 17 maja w Gimnazjum im. Józefa Wybickiego przy ul. Sportowej 24 przy życzliwej gościnności dyrektora Danieli Kędziorskiej. W tym roku na rozgrywki sportowe przyjechali do Rypina zawodnicy z: Brodnicy, Bydgoszczy, Grudziądza, Kowalewa Pomorskiego, Lipna, Mroczy, Skrwilna, Szubina, Wąbrzeźna, Żnina. Zespoły startujące oraz gości przywitał i otworzył spartakiadę Krzysztof Cegłowski Przewodniczący Rady Powiatu Rypińskiego.
16.04.2008 05.05.2008 Dzień Godności Osób Upośledzonych Umysłowo
W dniu 05.05.2008 roku uczestnicy wraz z opiekunami pojechali do Bydgoszczy aby uczestniczyć w gali zorganizowanej z okazji dnia godności osób niepełnosprawnych intelektualnie. Organizatorem imprezy była Liga Kobiet Polskich, PFRON oraz WTZ "Modrzew" z Bydgoszczy.
16.04.2008 "Radosny plusk - wśród nas nie ma przegranych"
W dniu 16.04.2008 roku odbyła się w Wąbrzeźnie impreza sportowo-rekreacyjna pod nazwą "Radosny plusk - wśród nas nie ma przegranych". Wspólne zmagania w różnych konkurencjach sprawiły niepełnosprawnym ogromną radość, tym bardziej ze wśród zawodników nie było przegranych. Chłopcy z naszego warsztatu zajęli II miejsce i otrzymali wspaniałą nagrodę.
20.03.2008 Śniadanie Wielkanocne
W dniu 20.03.2008 roku w Warsztacie odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne z udziałem zaproszonych gości ze Starostwa Powiatowego, Rady Powiatu, LKP Koła w Rypinie, Rady Rodziców WTZ oraz sponsorów warsztatu.
12.03.2008 Kiermasz Przedświąteczny
W dniu 12.03.2008 odbył się przedświąteczny kiermasz prac uczestników. Poprzedziła go cześć artystyczn, zebrani goście mogli podziwiać także talent recytatorski, wokalny oraz taneczny uczestników.
03.03.2008 Imieniny Heleny
W dniu 03.03.2008 roku grupa uczestników pojechała do Bydgoszczy, by złożyć życzenia imieninowe pani Helenie Feldheim, Przewodniczącej Ligii Kobiet Polskich Zarząd Wojewódzki w Bydgoszczy.
08.02.2008 Teatrzyk
W dniu 08.02.2008 roku do warsztatu zawitał teatrzyk, który zaprezentował przedstawienie o bogach.
29.01.2008 Bal Radości
W dniu 29.01.2008 roku uczestnicy z opiekunami wzięli udział w VIII Balu Radości organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oraz Związek Harcerstwa Polskiego - Komenda Rypin.
4.12.2007 Kiermasz Świąteczny
W dniu 4.12.2007 w WTZ "Nadzieja" odbył się kiermasz świąteczny, można było nabyć prace wykonane przez uczestników WTZ. Każda pracownia zaprezentowała swoje wyroby, nad którymi pracowała podczas zajęć terapeutycznych.
14.11.2007 KINO - "KATYŃ"
W dniu 14.11.2007 uczestnicy byli w kinie na polskim filmie Andrzeja Wajdy "Katyń".
8.11.2007 APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA
W dniu 8.11.2007 odbył się apel z okazji 11 Listopada. Uczestnicy zaprezentowali z tej okazji przedstawienie przed rodzicami i zgromadzonymi gośćmi.
5-14.11.2007 SZKOLENIE W BYDGOSZCZY
W dniach od 5-14.11.2007 grupa naszych uczestników odbyła szkolenie w Bydgoszczy.
25.10.2007 ZAWODY SPORTOWE W GRUDZIADZU
W dniu 25.10.2007 grupa 7 uczestników WTZ wzięła udział w olipiadzie sportowej w Grudziądzu.
24.10.2007 KINO
W dniu 24.10.2007 wszyscy uczestnicy WTZ wraz z instruktorami byli na flimie "SHREK III" w kinie Bałtyk.
22.10.2007 TEATRZYK
Dnia 22.10.2007 odbył się teatrzyk w wykonaniu uczestników WTZ "Nadzieja".
10.10.2007 FESTIWAL PIEŚNI SAKRALNEJ W BRODNICY
Dnia 10.10.2007 w Brodnicy odbył się Festiwal pieśni Sakralnej. Na festiwalu byłi również nasi uczesnicy.
4.10.2007 POŻEGNANIE LATA
Dnia 18.09.2007 roku w WTZ "Nadzieja" odbył się piknik na pożegnania lata..
18.09.2007 PIELGRZYMKA DO OBÓR
Dnia 18.09.2007 roku uczestnicy WTZ z rodzicami i pracownikami WTZ udali się do Obór na drugą pielgrzymkę z okazji święta Matki Boskiej Bolesnej.
13.09.2007 TEATRZYK
Już po raz kolejny gościnne progi Warsztatu dnia 13.09.07. przekroczyli aktorzy z teatrzyku krakowskiego, którzy tym razem zagrali przedstawienie pt.: "Jak wytrzymać z kobietami?" Przedstawiono relacje między kobietami a mężczyznami. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie, uczestnicy świetnie się bawili.
12.09.2007 KULINARIADA ŚDPS
W dniu 12 września w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się Konkurs Kulinarny "KULINARIADA", zorganizowany przez uczestników i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie.
8-9.09.2007 Agra
W dniach 8-9.09.2007. odbyły się Dożynki Powiatowe w Rypinie. warsztat wziął udział w tych uroczystościach. W czasie niedzielnej Mszy Dziękczynnej w darze DLA Parafii Św. Ducha ofiarował obraz malowany na szkle. W nabożeństwie dobrowolnie uczestniczyli uczestnicy i pracownicy WTZ.
4.09.2007 WOJEWÓDZKI ARTYSTYCZNY FESTIWAL OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Warsztat Terapii Zajęciowej "Pelikan" Ligi Kobiet Polskich koła w Szubinie w dniu 4 września 2007r. na scenie Szubińskiego Domu Kultury zorganizował Wojewódzki Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych "Chodź pomaluj mój świat".
12.07.2007 ILUZJONISTA
Dnia 12.07.2007 roku do Warsztatu zawitał przemiły iluzjonista Twardowski, który przedstawił ciekawy program iluzjonistyczny. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili podczas występu, bo także mogli wziąć udział w pokazie, i od kuchni poznać arkana magii, a na koniec każdy otrzymał dyplom.
02_11.07.2007 SZKOLENIE
W dniach 02_11 lipca 2007 roku 10-osobowa grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej _Nadzieja_ w Rypinie wzięła udział w Bydgoszczy w warsztatach pod nazwą _Indywidualne ścieżki kariery zawodowej szansą dla osób niepełnosprawnych_.
23.06.2007 Spotkanie Radości w Skrwilnie
23.czerwca GOPS w Skrwilnie zorganizował już siódmy raz Spotkanie Radości dla osób niepełnosprawnych z terenu gminy Skrwilno, ale także z powiatu Rypińskiego.
21.06.2007 Piknik na przywitanie lata
21. czerwca Warsztat zorganizował dla uczestników Piknik na przywitanie lata. Pan Janek, kierowca, dyżurował przy grillu, by kiełbaski nie spiekły się zbyt mocno, a grupa uczestników przedstawiła część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Marzeny Brzostowskiej.
16.06.2007 XIII SPORTOWE SPOTKANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH _BĄDŹMY RAZEM_ W KOWALEWIE POMORSKIM
Przy pięknej pogodzie 16 czerwca 2007r. na terenie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbyły się XIII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych pod hasłem _Bądźmy Razem" oraz VII Spotkania Integracyjne.
23-25.05.2007 X Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych
Od 23 do 25 maja odbył się w Brodnicy X Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem festiwalu było Towarzystwo Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Brodnicy, które poprosiło panią Marię Kaczyńską- małżonkę Prezydenta RP o objęcie imprezy patronatem honorowym.
19.05.2007 III Rypińska Spartakiada
Z myślą o zdrowej rywalizacji, która niesie ogromną radość osobom niepełnosprawnym dnia 19.05.07. Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" w Rypinie pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Krzysztofa Cegłowskiego wraz ze Stowarzyszeniem Osób Działających Na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych _RAZEM_ oraz Ligą Kobiet Polskich Koła w Rypinie podjął się trudu zorganizowania zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych z województwa kujawsko-pomorskiego.
15.04.2007 Wycieczka do Włoch
42-osobowa grupa osób niepełnosprawnych z opiekunami rankiem 15.04.2007 roku ruszyła na 8-dniową wycieczkę do Włoch.
5.04.2007 Śniadanie Wielkanocne
Dnia 5.04.07. w Warsztacie odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne z udziałem zaproszonych gości ze Starostwa Powiatowego, Rady Powiatu, LKP Koła w Rypinie i Rady Rodziców WTZ.
23.03.2007 Kiermasz w WTZ
Dnia 23 marca 2007 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbył się kolejny świąteczny kiermasz na którym zakupić można było wiele interesujących prac wykonanych przez niepełnosprawnych uczestników WTZ.
08.03.2007 Dzień kobiet
Dnia 08.03.2007 roku w warsztacie uroczyście obchodzono Święto Kobiet. Grupa chłopców przygotowała część artystyczną.
15.02.2007 Spotkanie Rady Programowej
W dniu 15.02.2007 roku odbyło się kolejne spotkanie Rady Programowej WTZ z rodzicami. Zaproszonym gościem był wicestarosta powiatu rypińskiego pan Piotr Pawłowski.
21.12.2006 Wigilia
Dnia 21 grudnia 2006r. w sali gimnastycznej udostępnionej przez Janusza Wenta Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr1 w Rypinie odbyło się spotkanie wigilijne Warsztatu Terapii Zajęciowej _Nadzieja_. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy WTZ, ich rodzice, pracownicy oraz zaproszeni goście.
07.12.2006 Kiermasz
7 grudnia tradycyjnie odbył się przedświąteczny kiermasz. Cieszył się on dużym zainteresowaniem uczestników oraz ich rodziców. Zaproszonych zostało wielu gości.. Wszystkich zachwycała różnorodność i ogromny wybór wytworów.
30.11.2006 Spotkanie andrzejkowe
W dniu 30. listopada uczestnicy odwiedzili zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową w Wąpielsku, gdzie zostali zaproszeni na spotkanie Andrzejkowe. Imprezie towarzyszyły występy uczniów, a także uczestników, wróżby andrzejkowe i inne zabawy związane z tradycją andrzejek.
10.11.2006 Obchody święta niepodległości w WTZ
W dniu 10.11.2006 roku odbyło się kolejne zebranie z rodzicami, w trakcie którego uczestnicy Warsztatu przedstawili część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem instruktor terapii Magdaleny Lewandowskiej o tematyce historycznej.
02.11.2006 NOWY UCZESTNIK
02.11.2006 roku grono uczestników zasilił Michał Zawistowski. Mieszka on w Radzikach Dużych.
01.10.2006 Wycieczka do kina
Dnia 01. 10.2006 roku uczestnicy Warsztatu odbyli wycieczkę do Torunia. Byli w kinie Ciemna City na filmie _Kto nigdy nie żył_. Większość osób pierwszy raz była w tak nowoczesnym kinie.
21.09.2006 PIKNIK NA POŻEGNANIE LATA
21.09.2006. warsztat zorganizował dla uczestników i pracowników piknik na Pożegnanie Lata. Zaproszeni goście z przyjemnością obejrzeli część atrystyczną, przygotowana przez instruktor Magdalenę Lewandowską.
15.09.2006 PIELGRZYMKA DO OBÓR
Dnia 15.09.2006 roku uczestnicy z rodzicami i pracownikami WTZ udali się do Obór na pielgrzymkę z okazji święta Matki Boskiej Bolesnej. Na początku wizyty w Oborach Ojciec Karmelita przedstawił nam historię kościoła klasztornego.
9-10.09.2006 AGRA 2006
W dniach 9-10.09.2006. odbyły się Dożynki Powiatowe w Rypinie. Także warsztat wziął udział w tych uroczystościach. W czasie niedzielnej Mszy Dziękczynnej w darze ofiarował kosz kwiatów. W nabożeństwie uczestniczyli wszyscy uczestnicy i pracownicy WTZ.
06-08.09.2006 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ARTYSTYCZNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W BRODNICY
Już po raz IX w Brodnicy odbył się Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych. Przyjechali tam ludzie z całej Polski _ począwszy od Zakopanego po Gdańsk. Festiwal trwał 3 dni.
23.08.2006 GRZYBOBRANIE
Grzyby tego roku wyjątkowo obficie pojawiły się w okolicznych lasach, dlatego dnia 23.08.br. uczestnicy i pracownicy WTZ wyjechali do Urszulewa na grzybobranie.
24.06.2006 SPOTKANIE RADOSCI W SKRWILNIE
Dnia 24.06.2006 roku odbyło się Spotkanie Radości w Skrwilnie, w którym wzięli również udział uczestnicy warsztatu. Impreza ta rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci i harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Skrwilnie.
14.06.2006 PIKNIK NA PRZYWITANIE LATA
Dnia 14.06.2006 roku dzięki uprzejmości komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie uczestnicy na terenie PSP zorganizowali Piknik pod nazwą _Przywitanie lata_. Kiedy na grillu piekły się smaczne kiełbaski wszyscy śpiewali piosenki. Pogoda dopisała, żar lał się z nieba, toteż każdy wystawiał twarz (i nie tylko) do słońca, by się trochę opalić.
09.06.2006 PRZEGLAD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SZUBINIE
Dnia 09.06.2006 roku w Szubinie odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych. Oczywiście pojechali tam również uczestnicy warsztatu. Swoje umiejętności i zdolności wokalne prezentowali: Ewelina Ratkowska, Sławomir Matysiak i Wojciech Sosnowski. Z imprezy przywieźli dla warsztatu piękny upominek w postaci radiomagnetofonu.
5-6. 06.2006 WYCIECZKA NAD MORZE
W dniach 5-6. 06.2006 roku Liga Kobiet Polskich zorganizowała dla osób niepełnosprawnych wycieczkę nad morze. Wzięło w niej udział sporo uczestników z warsztatu wraz ze swoimi opiekunami, ale także i inne osoby niepełnosprawne z naszego rejonu.
31.05.2006 II INTEGRACYJNY FESTIWAL PIEŚNI SAKRALNEJ W BRODNICY
Dnia 31.05.2006 roku uczestniczka Ewelina Ratkowska brała udział w II Festiwalu Pieśni Sakralnej w Brodnicy. Festiwal ten poświęcony został pamięci Papieża Jana Pawła II.
25.05.2006 DZIEŃ MATKI
Dnia 25.05.2006 roku uczestnicy zaprosili swoje mamy do _Nadziei_ by uczcić ich święto. Zorganizowali skromny poczęstunek dla zaproszonych gości oraz umilili mamom czas występami artystycznymi.
13.05.2006 II Rypińska Spartakiada
Dnia 14.05.2005., dzięki przychylności dyrektor Szkoły Podstawowej nr I, Pani Teresy Krzyżanowskiej w sali gimnastycznej z samego rana rozpoczęła się Spartakiada, którą uroczyście otworzył Pan Jacek Soborski, główny sponsor imprezy.
4.04.2006 Kirmasz pod Kogutkiem
W dniu 4 kwietnia odbył się kolejny Kiermasz Wielkanocny. Można było nabyć wytwory, które wykonują uczestnicy. Zaproszonych zostało wiele gości. Ci, którzy przybyli nie mogli wyjść z podziwu nad perfekcyjnością wykonanych przedmiotów.
14.02.2006 Bal Radości
W dniu Św. Walentego odbył się Bal Radości - zabawa integracyjna dla wszystkich niepełnosprawnych z naszego powiatu. Wzięli w nim udział wszyscy uczestnicy i pracownicy WTZ "Nadzieja". Bal zorganizowany został w Szkole Podstawowej Nr. 3 w Rypinie.